English

27 lipca: czwartek na festiwalu

27/07/23
Uwodzenie: Okrutna kobieta, reż. Monika Treut, Elfi Mikesch
Spotkania z Moniką Treut Jak Kapitan Faggotron uratował Harveya Rabbita

Dziś czekają na Was wydarzenia po sam horyzont: 54 pokazy w KNH i DCF, koncert Kuba Stankiewicz Trio i Wielka droga Waszyńskiego na wrocławskim Rynku, Bal Scoli z muzyką na żywo w ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Zimna wojna Pawlikowskiego z późniejszym koncertem Marcina Maseckiego w Bulvarach, Silent Disco na dACH!, a do tego wystawy i moc atrakcji w Podwórku festiwalowym.

Przyjmijcie porządne, kaloryczne śniadanie – zapowiada się najintensywniejszy dzień festiwalu. Oprócz opisanych wyżej atrakcji, dziś zapraszamy także na 11 spotkań z 21 twórcami i twórczyniami. Jeśli z całego natłoku możliwości chcecie skupić się na jednym tropie, to polecamy szczególnie sekcję Trzecie Oko, która przygląda się w tym roku tożsamościom niebinarnym, płynnym, niedającym zamknąć się w prostych kategoriach i podziałach. Taką optykę wybrała w swojej pracy twórczej również legendarna Monika Treut, którą mamy wielką przyjemność gościć na 23. mBank Nowe Horyzonty. Zachęcamy, aby podążyć za spojrzeniem Trzeciego Oka i w czwartek oraz piątek wziąć udział w spotkaniach z Treut: dziś po seansach kultowego Uwodzenia: Okrutnej kobiety (16:00) i Gendernautów (19:15), zaś jutro po pokazie Genderacji (16:15).

Kuba Stankiewicz Trio i Wielka droga na Rynku

Dziś na Rynku warto pojawić się wcześniej, bowiem o 20:30 rozpocznie się tu koncert jednego z najlepszych polskich pianistów jazzowych – Kuby Stankiewicza, który wraz z Wojciechem Pulcynem (kontrabas) i Sebastianem Frankiewiczem (perkusja) zagra utwory inspirowane twórczością wybitnego polskiego kompozytora, Henryka Warsa. Zachęcamy, aby po koncercie zostać na seansie filmu Wielka droga (1938) Michała Waszyńskiego, z niezapomnianą muzyką Warsa. Start seansu o 22:00. Wstęp na koncert oraz Kino na Rynku jest wolny, w miarę dostępności miejsc. Wydarzenie organizowane we współpracy z FINA (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny).

Zimna wojna i koncert Marcina Maseckiego

O 22:00 zapraszamy do Bulvarów na pokaz nagrodzonego w Cannes dzieła Pawła Pawlikowskiego. Zimna wojna to film jednocześnie intymny i pełen emocji, które rozsadzają starannie skomponowane, czarno-białe kadry. Po seansie rozpocznie się koncert Marcina Maseckiego – pianisty, kompozytora, dyrygenta i jednego z najbardziej uznanych współczesnych twórców jazzowych, który skomponował lub opracował większość utworów do Zimnej wojny. W Bulvarach można skorzystać także z darmowego parkingu (do 30 lipca włącznie) oraz stref Gastro i Chill-out.

Bal Ettore Scoli z muzyką na żywo w Ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Wrocławska Pantomima zaprasza na kolejną odsłonę Kina w Ogrodzie. Tym razem słynny film muzyczny Bal (1983) Ettore Scoli będzie pretekstem do muzycznych poszukiwań dla wrocławskiego kompozytora i multiinstrumentalisty Grzegorza Mazonia. Start wydarzenia o godz. 21:00.

Spotkania

 • 13:00, DCF Warszawa – Valeria wychodzi za mąż, reż. Michal Vinik (gościni: Michal Vinik)
 • 15:30, KNH4 – Podróż ku słońcu, reż. Susana de Sousa Dias, Ansgar Schaefer + Tego dnia w Lizbonie, reż. Daniel Blaufuks (goście: Ansgar Schaefer, Susana de Sousa Dias, Daniel Blaufuks)
 • 15:45, KNH7 – Sklep, reż. Ami-Ro Sköld (gościni: Ami-Ro Sköld)
 • 16:00, KNH2 – Uwodzenie: Okrutna kobieta, reż. Elfi Mikesch, Monika Treut (gościni: Monika Treut)
 • 16:00, KNH9 – Eureka, reż. Lisandro Alonso (goście: Lisandro Alonso, Ilse Hughan – producentka)
 • 16:15, KNH3 – Koński ogon, reż. Justyna Łuczaj-Salej (goście: Justyna Łuczaj-Salej, Marcin Malatyński – producent, Małgorzata Szyłak – autorka zdjęć, Przemysław Bluszcz – aktor, Remigiusz Pocica – aktor, Mariusz Grzegorzek – opiekun artystyczny)
 • 16:15, KNH6 – Pusty, reż. Minhyeong Kil (gość: Minhyeong Kil)
 • 19:00, DCF Lalka – 75 lat patrzymy na świat. Popatrz z nami za horyzont! Jubileusz Szkoły Filmowej w Łodzi (pokaz etiud) (goście: Dawid Bodzak – reżyser, Kuba Mikurda – reżyser)
 • 19:15, KNH3 – Gendernauci, reż. Monika Treut (gościni: Monika Treut)
 • 19:15, KNH7 – Piaffe, reż. Ann Oren (goście: Ann Oren, Kristof Gerega – producent)
 • 19:30, KNH4 – Emigracja wewnętrzna, reż.Malene Choi (gościni: Malene Choi)

Sztuka i Podwórko festiwalowe na horyzoncie

Spragnieni pozafilmowej sztuki znajdą ukojenie w galeriach SiC! BWA oraz Studio BWA, gdzie można podziwiać (odpowiednio) wystawy Ze środka oraz Avec Plasir (o 18:00 zapraszamy na ostatnie oprowadzanie kuratorskie). Zachęcamy, aby odwiedzić także Stary Ratusz, gdzie czeka na Was wystawa Kasi Kmity – Contrafactur. W IP Studio można doświadczać nowej odsłony Ambient Room.

Późnym wieczorem warto zajrzeć do Podwórka festiwalowego, gdzie ekipy klubów Recepcja i Surowiec niezmiennie czekają na Was z różnymi przyjemnościami. O 22:00 można albo a) słuchać i tańczyć przy muzyce DJ-a Kaczego w Recepcji, albo b) śpiewać i tańczyć podczas karaoke w Surowcu. Albo c) krążyć między tymi dwoma pięknymi miejscami.

Kawa, moja wspaniała kawa

I nie tylko. W bistro Kina Nowe Horyzonty czeka na Was bogata oferta różnorodnych przekąsek na słono i na słodko, w tym od Dobrej Kalorii, a do tego cold brew NITRO, Fritz Kola i inne formy orzeźwienia. Kinowe bistro to idealne miejsce na zaspokojenie głodu pozafilmowego między seansami.

 

Kino na Rynku organizujemy dzięki wsparciu mecenasa mBank Nowe Horyzonty, Gminy Wrocław.

Polskie filmy pokazywane w ramach festiwalu prezentowane są dzięki partnerstwu z Dr Irena Eris.


13:00
DCF Warszawa
spotkanie po filmie
Valeria wychodzi za mąż
reż. Michal Vinik
Goście: Michal Vinik
15:30
Kino NH 4
spotkanie po filmie
Podróż ku słońcu
reż. Susana de Sousa Dias, Ansgar Schaefer
Goście: Ansgar Schaefer, Susana de Sousa Dias, Daniel Blaufuks
15:45
Kino NH 7
spotkanie po filmie
Sklep
reż. Ami-Ro Sköld
Goście: Ami-Ro Sköld
16:00
Kino NH 9
spotkanie po filmie
Eureka
reż. Lisandro Alonso
Goście: Lisandro Alonso, Ilse Hughan (producentka)
16:15
Kino NH 3
spotkanie po filmie
Koński ogon
reż. Justyna Łuczaj
Goście: Justyna Łuczaj-Salej, Marcin Malatyński (producent), Małgorzata Szyłak (autorka zdjęć), Przemysław Bluszcz (aktor), Remigiusz Pocica (aktor), Mariusz Grzegorzek (opiekun artystyczny)
16:15
Kino NH 6
spotkanie po filmie
Pusty
reż. Kil Minhyeong
Goście: Minhyeong Kil
18:00
Studio BWA Wrocław
wydarzenie
Wystawa Avec Plaisir
oprowadzanie
19:00
DCF Lalka
spotkanie po filmie
75 lat patrzymy na świat. Popatrz z nami za horyzont! Jubileusz Szkoły Filmowej w Łodzi
Goście: Dawid Bodzak (reżyser), Kuba Mikurda (reżyser)
19:15
Kino NH 3
spotkanie po filmie
Gendernauci
reż. Monika Treut
Goście: Monika Treut
19:15
Kino NH 7
spotkanie po filmie
Piaffe
reż. Ann Oren
Goście: Ann Oren, Kristof Gerega (producent)
19:30
Kino NH 4
spotkanie po filmie
Emigracja wewnętrzna
reż. Malene Choi
Goście: Malene Choi
21:00
Ogród – Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Pantomimy
wydarzenie
"Bal" Ettore Scoli z muzyką na żywo w Ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy
obejrzyj słynne muzyczne dzieło z muzyką na żywo w wykonaniu wrocławskiego kompozytora i multiinstrumentalisty Grzegorza Mazoniana
22:00
Bulvary
koncert
Zimna wojna + koncert Marcina Maseckiego
zobacz historię miłości równie wielkiej, co niemożliwej oraz posłuchaj koncertu jednego z najbardziej uznawanych twórców jazzowych
22:00
Ruska 46
koncert
Podwórko festiwalowe
słuchaj i tańcz przy muzyce DJ-a Kaczego, albo śpiewaj i tańcz podczas karaoke w Surowcu
czytaj także
News Dodatkowy seans „Powoli” Mariji Kavtaradze 26/07/23
Branża Nagrody Polish Days 2023 26/07/23
Wywiad Kanapa na Horyzoncie: rozmowa z Lilą Avilés 27/07/23
Wywiad „Powoli”, czyli jak (pop)kultura otwiera się na osoby aseksualne 26/07/23

Newsletter

OK