English
Indeks Cykle Kalendarz

Podwórko festiwalowe

Festival backyard
Koncert: Rosalie. Silent Disco

Klubokawiarnia Recepcja, Klubogaleria Surowiec

ul. Ruska 46a

godziny otwarcia: 15:00–04:00, wstęp wolny

zniżka: 10% w barze po okazaniu akredytacji/karnetu lub biletu festiwalowego

20.07, czwartek

Recepcja, 20:00 | POP QUIZ: turniej muzyczny

POP QUIZ... to uczucie, kiedy słyszysz znaną piosenkę, ale nie możesz sobie przypomnieć, kto ją wykonuje. To jazda bez trzymanki i podziału na gatunki muzyczne. Piosenki, które znamy i kochamy albo nienawidzimy. Jak to działa? Zbierz drużynę (2-8 osób), oglądaj i odgaduj fragmenty teledysków, a przy okazji zaintonuj coś pod nosem albo krzycz na całe gardło. W gronie znajomych weź udział w najbardziej frustrującym quizie, nie tylko dla muzycznych nerdów. Express yourself!

Prowadzący: Roman Szczepanek (znany także jako R. Sz.). Słuchał Arlo Parks, zanim było to modne. Pisze teksty nie tylko Kortezowi. Układa playlisty, robi OPO Festival i koncerty w klubokawiarni OPO, jako Graftmann nagrywa podcasty i piosenki. Stały widz Sprawy dla reportera i kanału Wroniecka. Lubi spędzać wakacje w Białymstoku i chce pójść w ślady Karola Strasburgera. Fajny gość.

Surowiec, 21:30 | SLAM poetycki

Slam jest wydarzeniem performatywnym, interdyscyplinarnym, łączącym performens z teatrem, poezją, piosenką, manifestem i staniem na głowie

Recepcja, 22:00 | Normalny Typ

21.07, piątek

Recepcja, 22:00 | Duszne granie

Duet, który od ponad dziesięciu lat funkcjonuje na rodzimej scenie muzycznej, zajmując się różnymi aktywnościami – od dziennikarstwa, przez rolę bookerów i promotorów, aż po DJ-ing. Projekt, który rozpoczął się od audycji radiowej, szybko rozszerzył zakres działalności. Obecnie zajmuje się przede wszystkim graniem i organizowaniem imprez. Jako didżeje Łukasz Kowalka i Hubert Grupa eksplorują wiele gatunków, jednak główną osią ich setów są brzmienia z okolic soulful house i disco. Rezydenci poznańskich Rewirów, goście klubów w całej Polsce. Na swoim koncie mają występy m.in. na Audioriver Festival czy u boku takich postaci jak Purple Disco Machine, DJ Boring, Dam Swindle i Park Hye Jin.

Surowiec, 23:00 | HIGH HEELS – pokaz tańca

Strike a pose! Taniec splendoru i wolności. Będziemy przełamywać konwencje genderowe i jednoczyć społeczność.

Duszne granie

22.07, sobota

Recepcja, 22:00 | Constanz

Wielbicielka filmów i muzyki wszelakiej maści. Jest tego tyle, że trudno wybrać coś konkretnego, stąd selekcja spod znaku „od Sasa do Lasa”. Wieczna debiutantka, mimo realnego debiutu w 2016 roku na łódzkich rewirach. Pomysłodawczyni i djka charytatywnej trasy Electro People United oraz pamiętnych imprez z Romanem Gutkiem na 19. MFF Nowe Horyzonty oraz 25 urodzin Gutek Film w BarStudio. Zagra ciepłe, letnie, house’owe klimaty podszywając się pod Peggy Gou.

Surowiec, 22:00 | Gwiazdy queerowej muzyki

Na parkiecie nie tylko rozbrzmi muzyka, która drzemie w naszych tęczowych duszach. Wystąpią gwiazdy wieczoru, piękne, zjawiskowe, magicznie hipnotyzujące publiczność.

23.07, niedziela

Surowiec, 20:00 | Queerowy pokaz mody

W kolekcji 50’s to 00’s chcemy przedstawić zmieniające się na przełomie dekad trendy panujące w modzie queerowej. Upcyclingowa kolekcja łączy w sobie elementy kultury zarówno Europejskiej jak i Amerykańskiej. Moda nie ma dla nas płci, dlatego w kolekcji zobaczycie sylwetki pozbawione wszelkich cech płciowych. Podczas pokazu zabierzemy Was w każdą z dekad w połączeniu z oprawą muzyczną zawierającą utwory, które wybrzmiewały na imprezach z przedstawionych okresów.

O marce

Premiera pierwszej kolekcji marki VANITY VOL. 1 odbyła się 31 sierpnia 2021 roku. Choć sercem marki jest Wrocław, Invisual_Team to osoby z całego kraju.Przewodnią myślą marki jest tworzenie minimalistycznej odzieży w duchu less waste - projekty szyte są na zamówienia klientów.Ideą marki jest tworzenie odzieży, która nie zawiera w sobie cech płciowych. Mocny unisex oraz kolorystyka marki, która pozwala na rozbudowanie szafy kapsułowej to główne domeny projektów.Kolekcja VanityVanity - (z ang. próźność) to gra słów głównego projektanta marki. Każdy projekt kolekcji jest opatrzony jej tytułem, dodatkowo w kampanii kolekcji oraz na wybranych produktach pojawia się tytuł kampanii ENJOY YOUR PERSONALITY. Te właśnie słowa idealnie ukazują, jak ponadczasowym językiem jest moda oraz jak możemy dzielić się nią niezależnie od naszej płci, orientacji czy pochodzenia.

Recepcja, 22:00 | DEJOT

Reprezentant wrocławskiej sceny tanecznej, bboy ekipy Funky Masons, kolekcjoner płyt, miłośnik dobrych brzmień. Jeden z założycieli radiowej audycji Fleszlajt we wrocławskim Radiu RAM. Członek kolektywu African Techno Karate. Sety Dejota to mieszanka brzmień z kręgu hip-hopu, boogie, disco, afro, a także mocniejszych dźwięków klubowych jak klasyczne 4x4 czy współczesna elektronika. Groove to wspólny element muzycznej selekcji.

Dejot

24.07, poniedziałek

Surowiec, 19:00 | Ubierzmy się w wolność – malowanie, projektowanie – wymaluj sobie wolność

Wydarzenie, podczas którego będzie można stworzyć kolorowe ubrania, które mogą posłużyć nam w walce o wolność, miłość i równość.

Recepcja, 22:00 | Rábano Picante

Członek kolektywu regime i jeden z gospodarzy odpowiedzialnych za program Uczulenia – niezależnej przestrzeni klubowej pod wrocławskim nasypem. Na scenie obecny od 2018 roku – od tego czasu grał m.in. na Ulicy Elektryków, Spring Breaku i WROsoundzie, a także w takich klubach jak krakowska Szpitalna czy trójmiejska Ziemia. Od lat związany także z Akademickim Radiem LUZ.

Rábano Picante

25.07, wtorek

Recepcja, 17:00–20:00 | Warsztaty kolażu filmowego

Jak z natłoku otaczających nas obrazów stworzyć swoją własną wizję rzeczywistości? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się na warsztatach z kolażu. W miłej i luźnej atmosferze skleimy ciekawe wizualnie obrazy. Kolaż to bardzo wdzięczna i przystępna technika. Nie musicie się martwić, jeżeli nie wspominacie zajęć z plastyki zbyt dobrze – wystarczą jedynie wycinki, klej, nożyce i nieograniczona wyobraźnia.

Prowadząca: Justyna Łaciok, absolwentka grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustrowaniem. Jej pasją jest moda, szczególnie vintage oraz fotografia. Kolaże tworzy od kilku lat, to od nich zaczęła się jej przygoda z ilustracją żurnalową. Obecnie skleja je digitalowo, głównie przy użyciu zdjęć swojego autorstwa, ale papierowa forma zawsze będzie bliska jej sercu.

Surowiec, 20:00 | Tworzenie queerowej szafy

Zajęcia manualne, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział w tworzeniu kolorowej, błyszczącej szafy, symbolu naszego wyautowania.

Recepcja, 22:00 | PAPA WINYL

Absolwent szkoły muzycznej w Turku, gra na trąbce, niezwykle doświadczony didżej i prezenter muzyczny – kręci płytami już od 2,5 dekady. Maniak muzyki z płyt winylowych, właściciel sklepu na kółkach PAPA WINYL, organizator winylowych giełd i kiermaszy, administrator Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej.

26.07, środa

Recepcja, 21:00 | Quiz Filmowy Watching Closely

Zapraszamy na quiz filmowy ze znakiem jakości Watching Closely i najlepszego festiwalu filmowego na świecie. Zapraszamy wszystkich miłośników kina, którzy kochają ten festiwal i wiedzą, co się na nim działo przez lata – ta wiedza przyda się w rozwiązaniu pytań, które będą dotyczyły filmów z aktualnej oraz poprzednich edycji Nowych Horyzontów. Quiz będzie się składał z 40 pytań, w których będziecie musieli rozpoznać kadry z filmów. To wszystko w ciekawej, unikatowej formie. Czekamy na zgłoszenia 2-osobowych drużyn – mamy limit miejsc, więc obowiązuje kolejność zgłoszeń. Tych, którzy zapiszą się najszybciej, poinformujemy o zgłoszeniu. Stworzymy także listę rezerwową, jeśli któraś z drużyn da znać, że nie będzie mogła pojawić się na quizie. Na zwycięzców czekają nagrody: 2 karnety na Nowe Horyzonty 2024! Możecie być pierwszymi, którzy będą mieli zapewniony wstęp na przyszłoroczny festiwal. Dla drużyn, które zajmą niższe miejsca na podium, przygotowaliśmy dostępy do Nowe Horyzonty VOD.

Surowiec, 21:30 | Bingo

Ekscytujące Bingo tylko w Surowcu! Czy masz szczęście w grach losowych? Czy Twoje liczby zostaną wybrane przez los? To jest właśnie magia Bingo! W międzyczasie czekają na Ciebie niesamowite niespodzianki i konkursy, które dodadzą pikanterii tej wyjątkowej nocy.

Recepcja, 23:00 | Festiwalowe karaoke

Mikrofony w dłoń! Ten wieczór będzie należał do Was. Bo choć raz lepiej, raz gorzej – nie w tym rzecz! Wspólnie wyśpiewamy Nowe Horyzonty, udowadniając, że kino i muzyka to dobrana para nie tylko na wielkim ekranie. Jaki hit podbije karaoke tej edycji festiwalu?

27.07, czwartek

Recepcja, 22:00 | DJ Kaczy

Od 8 lat za gramofonami, w przeszłości didżej zespołu Chile, obecnie w składzie zespołu Easy Dose. Od Kaczego spodziewajcie się dużej ilości dobrego funku, disco oraz rapu. Wszystko to urozmaicone skreczami.

Surowiec, 22:00 | Karaoke

Dołącz do nas w magicznym miejscu! Mikrofon czeka na Ciebie, abyś mógł/mogła zabłysnąć swoim talentem! Przygotuj się na wieczór pełen muzyki, śpiewu i radości, który sprawi, że poczujesz się jak prawdziwa gwiazda surowcowej sceny!

DJ Kaczy

28.07, piątek

Recepcja, 22:00 | Wojtek Furmaniak

Współzałożyciel i didżej kolektywu African Techno Karate, odpowiedzialny za bookingi we wrocławskiej Klubokawiarni Recepcja. Jego sety didżejskie to przede wszystkim podróż przez taneczną muzykę świata – zarówno z Afryki Południowej, krajów Orientu, jak i Ameryki Południowej, w jego selekcji mnóstwo jest klasycznego disco ze Stanów Zjednoczonych i Włoch, a także muzyki w rytmie cztery na cztery.

Recepcja, 00:30 | Lua Preta Soundsystem

Lua Preta to duet wokalistki angolskiego pochodzenia Ms. Gii oraz polskiego DJ-a i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. Ich świeże oraz niepowtarzalne brzmienie sprawia, że koncertują na największych europejskich festiwalach.

Surowiec, 22:00 | Blue Jean / Queer 80s – TĘCZOWY PIĄTEK – wychodzimy z szafy

Tak samo jak główna bohaterka filmu chcemy wyjść z szafy i zmienić Blue Monday w Tęczowy Piątek. Krzyczymy! Jesteśmy widoczni!

Lua Preta Soundsystem, fot. Wysmyk & Pancewicz

29.07, sobota

Surowiec, 20:00 | Szybkie randki

Może to właśnie dziś odnajdziesz miłość? Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Surowiec, 22:00 | Lipcowe tęczowe Walentynki Różne wymiary miłości

Lipiec zasługuje na gorące uznanie. Przenosimy Walentynki!

Recepcja, 22:00 | Pejzaż, DJ Duch

Pejzaż, czyli Bartosz Kruczyński nagrywa w wytwórni The Very Polish Cut-Outs, zadebiutował albumem Ostatni dzień lata. Gra muzykę house, disco i piosenki.

DJ Duch to projekt archiwizacyjny polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki elektronicznej, przede wszystkim z lat 90. i wczesnych dwutysięcznych. DJ Duch to członek kolektywu The Very Polish Cut Outs, prowadzi też swoją wytwórnię Superkasety Records.

Pejzaż, fot. Anna Bystrowska

30.07, niedziela

Surowiec, 20:00 | Chill dla tęczowej rodziny

Bezpieczna przestrzeń na odpoczynek i zabawę dla każdego, kto odnajduje się w tęczowej społeczności.

Recepcja, 22:00 | Igor Miłosz Lewek

DJ tysiąca ksywek i jednej nocy – entuzjasta dobrej zabawy oraz skryty wielbiciel krajów byłej Jugosławii. Posiadający dwie lewe ręce mańkut o niezwykłych zdolnościach telepatycznych miksuje brzmienia disco-house-electro, hity lat 80., 90. i dwutysięcznych oraz wszelkie gatunki muzyki klubowej. Igor to założyciel projektu ★Elektroluks★, występuje pod pseudonimem DJ Złe Nawyki. Ze swoją selekcją muzyczną gościł na festiwalach Nowe Horyzonty, Carnaval Sztukmistrzów, Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny OFCA, Spektrum Festiwal, Docs Against Gravity. Za didżejką spotkasz go w Nocnym Targu Tęczowa, Recepcji, Szklarni, Cafe Sputnik.

Kiedy, gdzie

cz 20 lip, 22:00 ruska
pt 21 lip, 22:00 ruska
sb 22 lip, 22:00 ruska
nd 23 lip, 22:00 ruska
pn 24 lip, 22:00 ruska
wt 25 lip, 22:00 ruska
śr 26 lip, 22:00 ruska
cz 27 lip, 22:00 ruska
pt 28 lip, 22:00 ruska
sb 29 lip, 22:00 ruska
nd 30 lip, 22:00 ruska
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

135 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Podwórko festiwalowe

Twoja ocena 0/5