English

Festiwalowy piątek. Pokazy filmów, klub dyskusyjny i konkurs

6/11/20
Luty, reż. Kamen Kalev
20. Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival: zaczynamy! "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" – pokazy w kinach i wywiad z Elizą Hittman

Brakuje Wam spotkań i rozmów na żywo? 

Razem z redakcją Filmawki rozpoczynamy dziś cykl spotkań w ramach Filmawkowego Klubu Dyskusyjnego. Wiemy, że nic nie zastąpi rozmów do białego rana w klubie festiwalowym, ale razem z naszym zaprzyjaźnionym portalem spróbujemy przenieść tę energię do wydarzenia online. O godz. 21:00, na facebookowym profilu Filmawki, rozpocznie się transmisja spotkania, w którym udział wezmą: Mariusz Wilczyński, Jarek Barzan i Franek Kozłowski – twórcy Zabij to i wyjedź z tego miasta, oraz Adriana Prodeus, dziennikarka i krytyczka filmowa. Na kolejne spotkania zapraszamy w każdy festiwalowy wieczór – do 14 listopada włącznie (o szczegółowych godzinach rozpoczęcia transmisji i następnych gościach będziemy informować na bieżąco).

Zostań jurorem – zagłosuj na swój ulubiony film

Wizytówką Nowych Horyzontów są bezkompromisowe filmy twórczyń i twórców poszukujących nowych form wyrazu – prezentowane w sekcji konkursowej. W tym roku o Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty konkurować będzie 12 produkcji z całego świata. Wśród nich znalazły się filmy m.in. z Lesotho – To nie pogrzeb, to zmartwychwstanie Lemohanga Jeremiaha Mosesesa, Grecji – Kala Azar Janis Rafy, Węgier – Eden Ágnes Kocsis, Meksyku – Sanktuarium Joshui Gila, czy z Portugalii – Metamorfoza ptaków Catariny Vasconcelos. Polskę reprezentować będą Grzegorz Zariczny (Proste rzeczy) i Filip Jan Rymsza (Komar).

W sekcjach konkursowych American Film Festival – Spectrum i American Docs (łącznie 25 tytułów) prezentujemy przegląd nowych tendencji i młodych talentów kina USA oraz najgłośniejsze dokumenty prezentujące różne oblicza Ameryki. Oceniane przez Was produkcje będą ubiegać się o nagrody w dwóch kategoriach: film fabularny i film dokumentalny. W konkursie Spectrum znajdą się m.in.: Bestio, Bestio Danny’ego Maddena, Freeland Maria Furloniego i Kate McLean oraz Shiva Baby Emmy Seligman. O nagrodę ufundowaną przez BNY Mellon w sekcji American Docs zmierzą się m.in.: Doktor Miami Jean-Simona Chartiera, Barbara Lee. Prawdziwa władza Abby Ginzberg oraz Jimmy Carter, rockandrollowy prezydent Mary Wharton.

Zachęcamy, żeby głosować na swoje ulubiony filmy! Aby oddać głos, wystarczy kliknąć w odpowiednią notę na skali, która wyświetli się po zakończonym seansie.

Pokaż, jak oglądasz festiwalowe filmy i wygraj smartfon!

Pod krawatem? W sukni wieczorowej? Czy jednak na spokojnie, w dresach?

Razem ze sponsorem tegorocznego festiwalu – NEONET – oraz Xiaomi Polska organizujemy konkurs na najlepszą reprezentację Waszych seansów w domowych pieleszach! Wystarczy zrobić zdjęcie, przygotować nagranie albo zaprezentować jakąkolwiek formę graficzną tego, jak spędzacie Nowe Horyzonty i American Film Festival w domu – co ubieracie, co jecie, jakie wprowadzacie rytuały. Do wygrania jest flagowy smartfon marki Xiaomi, Mi10T 128 GB PRO. Prace konkursowe należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, na feed lub w stories, oznaczając profile NEONET, Xiaomi Polska, Nowe Horyzonty i American Film Festival.

Konkurs trwa od 5 do 14 listopada. 15 listopada ogłosimy zwycięzcę lub zwyciężczynię konkursu.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.


czytaj także
Program Festiwalowa sobota. Filmy, które najlepiej oglądać nie wstając z łóżka 7/11/20
Program Czwartkowe i piątkowe festiwalowe pokazy w kinach bez zmian 4/11/20
Program Festiwalowa niedziela. Filmy z kinowych obrzeży w sekcji Lost Lost Lost 8/11/20
Program Od flâneura do migranta – zgubny ruch nowoczesności 8/11/20

Newsletter

OK