English

Festiwalowa sobota. Filmy, które najlepiej oglądać nie wstając z łóżka

7/11/20
Pora wylinki, reż. Sabrina Mertens
"Nigdy, rzadko, czasami, zawsze" – pokazy w kinach i wywiad z Elizą Hittman Festiwalowa niedziela. Filmy z kinowych obrzeży w sekcji Lost Lost Lost

Jesteś jeszcze w łóżku? To świetnie się składa. Już wstałaś/wstałeś? W takim razie zachęcamy, żeby wrócić i włączyć dziś pokazy z sekcji Trzecie Oko.

W tym roku znalazły się tutaj filmy o śpiących królewnach. Otóż za pierwszą linią aktywnych kobiet stoi, a w zasadzie leży, drugi szereg – wiecznych śpiących królewien. One są antybohaterkami tegorocznego Trzeciego Oka. Co nie znaczy, że nie mają w sobie przewrotnej, rewolucyjnej siły!

Program sekcji Trzecie Oko

Tekst Ewy Szabłowskiej o Trzecim Oku

Dyskusje, rozmowy i spotkania (do oglądania również bez wstawania z łóżka)

Prawdziwy festiwal nie może obejść się bez rozmów i dyskusji z twórcami i twórczyniami filmowymi. Dziś zapraszamy na drugie spotkanie Filmawkowego Klubu Dyskusyjnego, podczas którego porozmawiamy o amerykańskim kinie niezależnym i powrocie do kina gatunków. W dyskusji wezmą udział Kaja Klimek – dziennikarka i krytyczka filmowa, oraz Błażej Hrapkowicz – również dziennikarz i krytyk filmowy. Zaczynamy o godz. 18.00 na facebookowym profilu Filmawki.

Zachęcamy także do oglądania rozmów z reżyserkami i reżyserami, których filmy znalazły się w tegorocznym programie festiwalu. Na naszej platformie znajdziecie aż 21 różnych nagrań wideo – w tym rozmowy m.in. z Alexandrem Rockwellem, Filipem Janem Rymszą, Janis Rafą, Kris Ray i Ágnes Kocsis. Wszystkie nagrania można oglądać bezpłatnie – wystarczy zalogować się lub utworzyć konto na stronie nowehoryzonty.pl.

Scena muzyczna

Nie ma klubu festiwalowego, więc nie ma muzyki? Ten problem też rozwiązaliśmy. Na naszej platformie możecie wysłuchać wyjątkowego koncertu muzyki Jóhanna Jóhannssona w wykonaniu Bartka Wąsika. Koncert towarzyszy polskiej premierze filmu Ostatni i pierwsi ludzie w reżyserii Jóhannssona.


czytaj także
Program Festiwalowy piątek. Pokazy filmów, klub dyskusyjny i konkurs 6/11/20
Program Od flâneura do migranta – zgubny ruch nowoczesności 8/11/20
Program Bliska daleka Północ. Polecamy sekcję Oslo/Reykjavik 3 9/11/20
Program 20. Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival: zaczynamy! 5/11/20

Newsletter

OK