English

Niech zapanuje jasność! Ebook poświęcony projektowi Białe noce

27/02/23
Dzieci natury, reż. Friðrik Þór Friðriksson
„Samsara” i „Tótem” nagrodzone na Berlinale. Polska premiera na 23. NH Karnety na 23. Nowe Horyzonty już w sprzedaży

Po raz kolejny, zgodnie z rytmem wyznaczanym przez pory roku, wkraczamy w czas światła: dni stają się coraz dłuższe, a za sobą zostawiamy zimowe ciemności. To idealna okazja, by raz jeszcze otworzyć się na promienie słoneczne – dziś premierę ma ebook poświęcony projektowi Białe noce, w którym zebrane zostały wszystkie dzieła sztuki Północy, prezentowane podczas 22. Nowych Horyzontów.

Od sekcji Fokus: Białe noce, przez wystawy, po koncert, jasność rozgościła się w letnim festiwalowym czasie. Tak o projekcie pisze Małgorzata Sadowska, dyrektorka artystyczna Nowych Horyzontów:

Wciąż pogrążeni w chłodnym, bladym świetle Północy, powoli jednak zmierzający ku przesileniu; podsumowujemy nowohoryzontowy projekt Białe noce. Podczas festiwalu, kiedy zmierzch niepostrzeżenie przechodzi w świt, w szczególny sposób działa magia północnych mitów i rytuałów. Odzyskiwane, recyklingowane, update’owane opowieści snuliśmy w kinie, prezentowaliśmy na wystawie, odtwarzaliśmy podczas rozpoczętego o świcie koncertu W Brzask. Wspomnienia i zapisy tych wydarzeń zebraliśmy w ebooku, który nie tylko prezentuje rozmach projektu, ale też zachęca do eksplorowania kultury i sztuki północy: odsyłając do rozmów, debat czy stron artystów biorących udział w wystawie Republika słońca. Niech więc rozstąpi się mrok i zapanuje jasność!   

Pobierz ebook


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „Godland” ekskluzywnie na NH VOD 25/02/23
Dystrybucja „Właśnie takiego kina dziś potrzebujemy”. Media polecają „Blisko” 24/02/23
Dystrybucja Porozmawiajmy o bliskości. Pokaz „Blisko” i spotkanie z psychoterapeutą 3/03/23
Dystrybucja Zobacz, jak piorą ci mózg. Oto zwiastun „Brainwashed” 6/03/23

Newsletter

OK