English

„Godland” ekskluzywnie na NH VOD

25/02/23
Godland, reż. Hlynur Pálmason
„Właśnie takiego kina dziś potrzebujemy”. Media polecają „Blisko” „Samsara” i „Tótem” nagrodzone na Berlinale. Polska premiera na 23. NH

Nie owijajmy w bawełnę. Będzie wiało, będzie mroźnie, a do tego zazwyczaj pod górkę. Ale jednocześnie ta podróż wciągnie Was bez reszty, a po dotarciu do celu jeszcze długo będziecie wspominać niezwykłą drogę. Dzięki platformie Nowe Horyzonty VOD możecie wyruszyć ku baśniowej Islandii, którą w filmie Godland sportretował Hlynur Pálmason.

Ten festiwalowy przebój, jeszcze niedawno goszczący na ekranach polskich, jest dostępny online wyłącznie na NH VOD.

Zobacz Godland

Wśród nowości na platformie znalazł się także Słoń w reżyserii Emila Krawczyckiego – queerowy romans, zdobywca nagrody na festiwalu w Gdyni i jeden z najpiękniejszych debiutów tego roku. Bohaterem filmu jest Bartek, który mieszka w wiosce na Podhalu, gdzie prowadzi niewielkie gospodarstwo i opiekuje się samotną matką. Pewnego dnia poznaje Dawida – nieco starszego od siebie mężczyznę, który po wielu latach nieobecności przyjeżdża w rodzinne strony. Szybko rodzi się między nimi uczucie, a wraz z nim w Bartku budzi się inne skrywane od dawna pragnienie. Chłopak czuje, że też chce spróbować zmiany – opuścić rodzinny dom i wyjechać.

Zobacz Słonia

Na platformie rozgościły się także Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej, Piękny poranek Mii Hansen-Løve oraz Hannah Arendt Margarethe von Trotty i Złe wychowanie Cameron Post Desiree Akhavan.


czytaj także
News Niech zapanuje jasność! Ebook poświęcony projektowi Białe noce 27/02/23
News Karnety na 23. Nowe Horyzonty już w sprzedaży 1/03/23
Dystrybucja Porozmawiajmy o bliskości. Pokaz „Blisko” i spotkanie z psychoterapeutą 3/03/23
Dystrybucja Zobacz, jak piorą ci mózg. Oto zwiastun „Brainwashed” 6/03/23

Newsletter

OK