English

Karnety na 23. Nowe Horyzonty już w sprzedaży

1/03/23
fot. Alina Metelytsia
Niech zapanuje jasność! Ebook poświęcony projektowi Białe noce Porozmawiajmy o bliskości. Pokaz „Blisko” i spotkanie z psychoterapeutą

Nowe Horyzonty od lat są zwiastunem świeżości: w ramach festiwalu prezentujemy filmy odważne, wymykające się utartym schematom, ukazujące siłę i piękno kina w jego różnorodności. Podczas nadchodzącej odsłony wydarzenia (20-30 lipca stacjonarnie, do 6 sierpnia online) świeże będą nie tylko produkcje wyświetlane na ekranach wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty, ale też sam budynek, który właśnie przechodzi modernizację. Dziś rozpoczynamy sprzedaż karnetów na 23. edycję NH. 

W programie znajdzie się wiele nowości sprowadzonych do Polski prosto ze światowych festiwali. Wśród nich m.in.: nagrodzone w Wenecji No Bears Jafara Panahiego i Saint Omer Alice Diop, a także obsypane Independent British Film Awards Blue Jean Georgii Oakley oraz prezentowane niedawno na Berlinale Tótem Lilii Avilés i Samsara Loisa Patiño.

Zakup karnetu to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które planują możliwie najpełniej uczestniczyć w festiwalowych seansach: karnetowicze będą mieli okazję obejrzeć aż 50 tytułów z programu.

Kup karnet

Kup voucher

Od Meksyku, przez Francję, do Iranu: nowości na 23. Nowych Horyzontach

W programie festiwalu znajdzie się łącznie ok. 200 filmów z całego świata – od znakomitych debiutów, po klasyczne dzieła wielkich mistrzyń i mistrzów kina. Dziś mamy przyjemność pochwalić się pięcioma nowościami, które sprowadzimy do Wrocławia ze światowych festiwali, a po Nowych Horyzontach wprowadzimy także do regularnej dystrybucji kinowej w Polsce:

  • No Bears, wyróżnione Nagrodą Specjalną Jury za reżyserię na festiwalu w Wenecji dzieło Irańczyka Jafara Panahiego. To film na poły autobiograficzny, a nawet autokrytyczny, misternie zacierający ślady między fikcją i dokumentem, do tego podszyty napięciem godnym rasowego thrillera;
  • Saint Omer, fabularny debiut wybitnej francuskiej dokumentalistki Alice Diop, nagrodzony na festiwalu w Wenecji Nagrodą Jury. To opowieść ujęta w ramy pasjonującego dramatu sądowego, w którym śledzimy proces młodej, czarnej kobiety oskarżonej o zabicie swojej 15-miesięcznej córki. Choć na początku wina Laurence wydaje się być bezdyskusyjna, to wraz z rozwojem sprawy słowa oskarżonej oraz zeznania świadków wstrząsają przekonaniami obserwujących proces i podważają nasz własny osąd;
  • Blue Jean, Georgii Oakley, zdobywca aż czterech Independent British Film Awards. Debiut Brytyjki brawurowo queeruje lata 80. w rytm ejtisowych przebojów, ale ów filmowy hit wybrzmiewa – szczególnie nad Wisłą – zaskakująco współcześnie, gdzie Blue Jean rymuje się z Tęczowym Piątkiem;
  • Samsara pochodzącego z Hiszpanii Loisa Patiño, wyróżniona Nagrodą Specjalną Jury sekcji Encounters na 73. Berlinale. Ten magiczny, wypełniony współczuciem, łagodny, a przy tym przeszywający film zabiera nas do Laosu i zostawia pośród oszałamiającej, bujnej natury, wśród młodziutkich buddyjskich mnichów, u łoża Mony, której pewien chłopiec czyta Tybetańską księgę umarłych, by pomóc jej przeprawić się na tamten świat;
  • Tótem Meksykanki Lili Avilès – prezentowany w sekcji konkursowej tegorocznego Berlinale. W filmie obserwujemy precyzyjnie skonstruowany mikrokosmos rodziny w obliczu straty jej centralnej postaci. To opowieść o sile więzów – świetnie wyreżyserowana, cierpliwa i wzruszająca.

Kino od nowa: modernizacja KNH

Zlokalizowane w samym sercu miasta Kino Nowe Horyzonty już na stałe wpisało się w kulturalny krajobraz stolicy Dolnego Śląska. Dzięki współpracy Miasta Wrocław, Futureal Investment Partners – właściciela budynku, w którym znajduje się KNH, a także Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, obiekt przechodzi modernizację, której częściowe efekty już można podziwiać. Do momentu rozpoczęcia 23. edycji festiwalu największe zmiany zajdą w samych salach kinowych: pojawią się nowe projektory laserowe, perłowe ekrany, zmodernizowane zostaną systemy nagłośnienia oraz oświetlenie, a w wybranych salach będzie można rozsiąść się wygodnie w nowych fotelach. Na widzki i widzów czekać będą także nowa, większa i szybsza winda oraz w pełni wyremontowane toalety, w tym dodatkowa toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Dobrą temperaturę zapewni nowa centrala klimatyzacyjna, a między seansami będzie można zrelaksować się w odświeżonym foyer.

Ceny karnetów

Festiwalowy karnet w cenie 440 zł lub 425 zł (dla osób posiadających Kartę Klubu Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty) można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową festiwalu Nowe Horyzonty. Karnet uprawnia do udziału w pokazach stacjonarnych, na pokazy online’owe zostaną przygotowane osobne pakiety dostępów. Istnieje także możliwość zakupu vouchera na karnet (440 zł), który można podarować bliskiej osobie jako prezent (lub sprezentować podarunek samemu sobie).

Część stacjonarna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 6 sierpnia. Na stacjonarne pokazy zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Sprzedaż akredytacji dziennikarskich i branżowych rozpocznie się 9 maja.


czytaj także
News „Samsara” i „Tótem” nagrodzone na Berlinale. Polska premiera na 23. NH 25/02/23
Nowe Horyzonty VOD „Godland” ekskluzywnie na NH VOD 25/02/23
Dystrybucja „Właśnie takiego kina dziś potrzebujemy”. Media polecają „Blisko” 24/02/23
Dystrybucja Zobacz, jak piorą ci mózg. Oto zwiastun „Brainwashed” 6/03/23

Newsletter

OK