English

Zobacz filmy NH w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego

11/11/22
Pięć diabłów, reż. Léa Mysius
„Alcarràs”, „Blisko”, „Godland” i „Saint Omer” z nominacjami do EFA! Napisz lub nagraj recenzję i weź udział w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka

Nowe Horyzonty celebrują święto kinematografii Starego Kontynentu. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, zapraszamy na pokazy specjalne czterech filmów z dystrybucji naszego Stowarzyszenia: reprezentantów Belgii – Blisko Lukasa Dhonta, Francji – Pięć diabłów Léi Mysius, Hiszpanii – Alcarràs Carli Simón oraz Islandii – Godland Hlynura Pálmasona. 

Nowohoryzontowe doznania czekają Was m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Częstochowie, a wszystko to z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-House’owych (CICAE), przy wsparciu Sieci Kin Europejskich Europa Cinemas oraz polskiego Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Bilety na poszczególne seanse są już dostępne w sprzedaży.

Filmy Nowych Horyzontów na Europejskim Dniu Kina Artystycznego

Alcarràs to opowieść wypełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. W nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem dziele Carli Simón śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa. 

Czytaj więcej o Alcarràs

Godland, prezentowany w canneńskiej sekcji Un Certain Regard najnowszy film Hlynura Pálmasona (Zimowi braciaBiały, biały dzień), to wirtuozerski popis reżyserskiej metody. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym zmienne i kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Godland zadebiutuje na ekranach polskich kin 13 stycznia 2023 roku.

Czytaj więcej o Godland

Blisko to najpiękniejszy film tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix dzieło Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków, która skradła serca widzek i widzów tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty. Blisko trafi do szerokiej dystrybucji w Polsce 23 lutego 2023 roku.

Czytaj więcej o Blisko

Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

Czytaj więcej o Pięciu diabłach

Harmonogram seansów


czytaj także
Dystrybucja Zobacz zwiastun i plakaty „Pięciu diabłów”. Film w kinach od 2 grudnia 4/11/22
Dystrybucja Zobacz „Pięć diabłów” i daj się ponieść rytmom z lat 80. i 90. 23/11/22
Wydarzenie Kino Północy: cykl pokazów we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie 24/11/22
Dystrybucja We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach! 2/12/22

Newsletter

OK