English

Zobacz „Pięć diabłów” i daj się ponieść rytmom z lat 80. i 90.

23/11/22
Pięć diabłów, reż. Léa Mysius
Napisz lub nagraj recenzję i weź udział w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka Kino Północy: cykl pokazów we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie

Film to dopiero początek. W najbliższy wtorek, 29 listopada, dopieścimy wszystkie Wasze zmysły podczas specjalnego wydarzenia w warszawskim Kinie Muranów. Zaczniemy od wzroku: o godz. 20:30 rozpoczniemy przedpremierowy pokaz Pięciu diabłów Léi Mysius – jednego z największych przebojów ostatniego festiwalu Nowe Horyzonty. 

Po seansie, wspólnie z DJ ConsTANZ, zadbamy o przyjemne doznania słuchowe, grając set inspirowany filmem (na playliście znajdą się największe przeboje lat 80. i 90.). Na deser przygotujemy dobroci pobudzające węch i smak: orzeźwiające trunki od Winkolekcji. Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży.

Kup bilet

Long live the 80s (and 90s), czyli set DJ ConsTANZ

W 2019 roku poprowadziła, wspólnie z Romanem Gutkiem, legendarny set w klubie festiwalowym w Arsenale, a w najbliższy wtorek zagra dla Was w Kinie Muranów. Mowa o Konstancji Sawickiej aka DJ ConsTANZ, naszej ulubionej filmowej didżejce, która przygotowała na ten wieczór zestaw najsmaczniejszych przebojów z lat 80. i 90. Oczywiście nie zabraknie Total Eclipse of the Heart Bonnie Tyler, które przeżywa drugą młodość dzięki pamiętnej scenie z Pięciu diabłów.

Pięć diabłów: filmowa uczta dla zmysłów

Najnowszy film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13. dzielnicy.

Pięć diabłów trafi do szerokiej dystrybucji w Polsce 2 grudnia.


czytaj także
Dystrybucja We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach! 2/12/22
Program Zobacz filmy NH w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego 11/11/22
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News „Alcarràs”, „Blisko”, „Godland” i „Saint Omer” z nominacjami do EFA! 8/11/22

Newsletter

OK