English

„Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów”

7/12/22
Pięć diabłów, reż. Léa Mysius
We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach! Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty

Pięć diabłów już od kilku dni rozgrzewa kinowe ekrany w Polsce. Film Léi Mysius zdecydowanie spodobał się krytyczkom i krytykom filmowym, którzy chwalą francuską reżyserkę za umiejętne łączenie najróżniejszych emocji i nastrojów, zachwycają się niepodrabialną atmosferą opowieści i podkreślają wyjątkową grę Adèle Exarchopoulos oraz debiutującej Sally Dramé. 

Pięć diabłów przypadło do gustu także polskim aktorkom – posłuchajcie, co o filmie mówią Sandra Drzymalska, Lena Góra i Dagmara Bąk, które wzięły udział w specjalnym pokazie Diabłów w Kinie Muranów.

Zobacz Pięć diabłów w kinie

Miód na nasze serca, czyli dobre słowa o Pięciu diabłach

Rozbrajający humor nie wyklucza się z dziwnie melancholijną atmosferą, a estetyczne nasycenie z wychładzaniem powierzchni kadrów (…). Zaręczam, że kto odważy się spojrzeć w oczy Pięciu diabłom, przeżyje jedyny w swoim rodzaju, sensualny trip.

Wojciech Tutaj, Filmweb

Pięć diabłów mogłoby się równie dobrze nazywać Pięć żywiołów albo Pięć zmysłów. Lèa Mysius rozbudza nie tylko powonienie w jego najbardziej pierwotnym kształcie, ale też namiętności czy tęsknoty.

Anita Piotrowska, „Tygodnik Powszechny”

Pięć diabłów Léi Mysius to rodzaj kina wywołującego napięcie i emocje, które zagnieżdżają się pod skórą. To porywająca opowieść o niespełnionych pragnieniach i skradzionym życiu.

Piotr Guszkowski, wyborcza.pl

Zmysłowa hybryda melodramatu, baśni i horroru, której reżyserka znajduje nowy język dla znanej historii.

Błażej Hrapkowicz, Ale Kino+

Totalne zaćmienie serca! Więcej takich melodramatów nam trzeba w życiu! I jak to jest sprytnie wymyślone: lokacja-węch-lód-woda-żar-wow. I te boskie aktorki!

Kaja Klimek, Kajutex


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22
Dystrybucja Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na 2023 rok 15/12/22
News Łzy szczęścia. Sprezentuj Nowe Horyzonty pod choinkę 20/12/22
Nowe Horyzonty VOD Anty-święta z NH VOD, czyli filmy, o które pokłócicie się przy stole 22/12/22

Newsletter

OK