English

Zobacz zwiastun i plakaty „Pięciu diabłów”. Film w kinach od 2 grudnia

4/11/22
Pięć diabłów, reż. Léa Mysius
„Alcarràs” Carli Simón już w kinach „Alcarràs”, „Blisko”, „Godland” i „Saint Omer” z nominacjami do EFA!

Pięć diabłów jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie, o czym będziecie mogły i mogli przekonać się 2 grudnia, kiedy Pięć diabłów zadebiutuje na ekranach polskich kin. 

Dziś zapraszamy na przedsmak filmowych doznań: zwiastun oraz dwa plakaty do filmu, w tym artystyczną wersję stworzoną przez Patryka Hardzieja.

Emocje wywołane przez Pięć diabłów pulsują pod skórą jeszcze długo po seansie – co potwierdzają widzki i widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć film podczas festiwalowych seansów w ramach tegorocznych Nowych Horyzontów. Niezwykłą atmosferę dzieła Léi Mysius uchwycił i zaczarował (niczym zapach w słoiku) Patryk Hardziej, znakomity ilustrator, artysta-grafik, jeden z najlepszych współczesnych twórców polskiego plakatu filmowego. Z wielką przyjemnością chwalimy się stworzonym przez niego plakatem, który będzie towarzyszyć premierze Pięciu diabłów. Limitowana edycja trafi do sprzedaży w sklepie internetowym Nowych Horyzontów (szczegóły wkrótce). Film Léi Mysius zasługuje jednak na podwójną dawkę dobroci: w przestrzeni kin znajdziecie także drugi plakat, ze zjawiskową Adèle Exarchopoulos na pierwszym planie. Oba projekty prezentujemy poniżej.

Na łamach Filmwebu możecie oglądać już polski zwiastun Pięciu diabłów.

Zobacz zwiastun

Pięć diabłów: ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto  Avy oraz współautorka scenariusza 


czytaj także
Program Zobacz filmy NH w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego 11/11/22
Ogłoszenie Napisz lub nagraj recenzję i weź udział w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka 22/11/22
Dystrybucja Zobacz „Pięć diabłów” i daj się ponieść rytmom z lat 80. i 90. 23/11/22
Wydarzenie Kino Północy: cykl pokazów we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie 24/11/22

Newsletter

OK