English

Wielka kolekcja filmowej klasyki ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD

13/10/23
La Pointe Courte, reż. Agnès Varda
Zobacz „Saint Omer” w ramach Kina Konesera w sieci Helios Projekt: Klasyka! Pełna Sala o filmach z Wielkiej kolekcji filmowej klasyki

33 filmy Agnès Vardy, Michaela Hanekego, Érica Rohmera, Oliviera Assayasa, Jeana Eustacha, Claire Denis oraz innych mistrzyń i mistrzów europejskiego kina trafiły na Nowe Horyzonty VOD. To pierwszy etap międzynarodowej współpracy platform VOD z Czech (KVIFF.tv), Węgier (Cinego), Rumunii (TIFF Unlimited) oraz Polski. 

Tym samym kolekcja filmowej klasyki na NH VOD staje się jednym z największych tego typu zestawów dostępnych online w naszym kraju. Zapraszamy przed ekrany, zaplanujcie piękną jesień z wybitnym kinem!

Oglądaj na NH VOD

Agnès Varda: królowa nowej fali

Na platformę NH VOD trafiło aż osiem filmów legendarnej Agnès Vardy – genialnej kinopisarki, nowofalowej artystki, buntowniczki, autorki sztandarowych feministycznych fabuł oraz doskonałych dokumentów i esejów. Wśród nich są słynny Cléo od piątej do siódmej (1959), docenione w Berlinie Szczęście (1965), nagrodzone Złotym Lwem w Wenecji Bez dachu i praw (1985), czy autotematyczne Plaże Agnès (2000).

Michael Haneke: przekroczyć tabu

Retrospektywę na Nowych Horyzontach VOD będzie miał również Michael Haneke. Austriackiego reżysera uznaje się za jeden z najodważniejszych głosów europejskiego kina. Funny Games (1997), Pianistka (2001), Ukryte (2005) czy Miłość (2012) brutalnie rewolucjonizowały pokazywanie na ekranie filmowych tabu, szokowały i zaskakiwały.

Érich Rohmer: czuły narrator

Na przeciwległym biegunie leży twórczość Érica Rohmera. Na platformie można obejrzeć jego zrealizowaną w latach 90. serię czterech pór roku, zakończoną pamiętną Jesienną opowieścią. Francuski reżyser pozostaje w nich wierny sobie, tworząc wielowymiarowe, niezwykle inteligentne i błyskotliwe, jednak również subtelne, opowieści o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Jean Eustache: świat bez ozdobników

Jean Eustache to francuski radykał, twórca w swoim czasie odrzucony, obecnie otoczony kultem. Jego skrajnie naturalistyczne kino szło jeszcze dalej niż dzieła starszych nowofalowych towarzyszek i towarzyszy broni. Słynna Mama i dziwka (1973) należy obecnie do kanonu najwybitniejszych europejskich filmów w historii. Na Nowych Horyzontach VOD będzie można zobaczyć również jego trudno dostępne filmy jak Moje małe miłostki (1974).

Jeszcze więcej klasyki!

Do katalogu platformy trafiły również cztery filmy bohatera nowohoryzontowej retrospektywy z 2018 roku Oliviera Assayasa na czele z kultową Irmą Vep (1995) oraz dzieła takich autorek i autorów jak Claire Denis (Czekolada, 1988), Yorgos Lanthimos (słynny Kieł, 2009) czy tegorocznego laureata Berlinale – Nicolasa Philiberta (Być i mieć, 2011).

Ten spektakularny zestaw dołącza na platformie Nowe Horyzonty VOD do filmów Jima Jarmuscha, Ingmara Bergmana oraz Chantal Akerman, tworząc początek niespotykanej online w Polsce kolekcji klasyki kina. Wszystkie filmy można oglądać w ramach pakietów (15 lub 30 filmów) oraz w ramach pojedynczego dostępu w cenie 10,90 zł.


czytaj także
Dystrybucja „Disco Boy” już w kinach. Zobacz fascynującą podróż do jądra ciemności 6/10/23
Program Rusza sprzedaż biletów na Amadeus Live podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 4/10/23
Wydarzenie Znamy program 14. AFF. „Pamięć” Michela Franco zamknie tegoroczną edycję 24/10/23
Nowe Horyzonty VOD Klasyka na każdą porę roku – oglądaj filmy Rohmera z NH VOD i Pełną Salą 26/10/23

Newsletter

OK