English

„Disco Boy” już w kinach. Zobacz fascynującą podróż do jądra ciemności

6/10/23
Disco Boy, reż. Giacomo Abbruzzese
Rusza sprzedaż biletów na Amadeus Live podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty Zobacz „Saint Omer” w ramach Kina Konesera w sieci Helios

Nawet jeśli cały świat stoi przed nami otworem, to czasem najtrudniej jest przekroczyć własne granice. Od dziś możecie wyruszyć w szaloną, mroczną i jednocześnie fascynującą podróż do jądra ciemności – tego wokół nas i tego, które zadomowiło się w umyśle. Disco Boy Giacoma Abbruzzesego dostępny jest już w polskich kinach.

Sprawdź repertuar

W nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale fabule Giacomo Abbruzzese miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość. Całej tej intensywnej mieszanki emocji doświadczamy z perspektywy Aleksieja (rozsadzający ekran niespokojną energią Franz Rogowski – jedna z najjaśniejszych gwiazd kina europejskiego). To chłopak ze Wschodu, który wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia. Disco Boy jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Wielka kolekcja filmowej klasyki ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD 13/10/23
Nowe Horyzonty VOD Cóż za wspaniałe szaleństwo! Zobacz legendarne „Królestwo” Larsa von Triera 29/09/23
Wydarzenie Młodzi duchem, młodzi ciałem: zapraszamy do kin! Startują Młode Horyzonty 29/09/23
Dystrybucja Zobacz „Saint Omer” w ramach OFFowych czwartków w Multikinie 25/09/23

Newsletter

OK