English

Zobacz „Saint Omer” w ramach OFFowych czwartków w Multikinie

25/09/23
Saint Omer, reż. Alice Diop
„Disco Boy”: oficjalny pokaz premierowy 5 października o 20:30 Młodzi duchem, młodzi ciałem: zapraszamy do kin! Startują Młode Horyzonty

Takie inicjatywy lubimy, cenimy i szanujemy. Multikino wspiera arthouse i ponownie zaprasza na swoje ekrany nowohoryzontowy film – tym razem Saint Omer – a my zapraszamy do Multikina w Waszej okolicy, aby zobaczyć dzieło w reżyserii Alice Diop, w ramach OFFowych czwartków. Wszystko to jeszcze w tym tygodniu, 28 września, o godz. 19:00. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Sprawdź repertuar

Wyrok: znakomite kino

Saint Omer to francuski kandydat do Oscara i zdobywca Wielkiej Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji. Wstrząsający, prowokacyjny dramat sądowy, w którym na ławie oskarżonych zasiada młoda imigrantka posądzona o zamordowanie swojej 15-miesięcznej córeczki. Sprawa wydaje się być przesądzona: dziewczyna przyznaje się do winy. Jednak jej szokująca spowiedź przed przysięgłymi nie tylko komplikuje proces, ale i uniemożliwia łatwe ferowanie wyroków. Alice Diop scenariusz tej historii oparła na faktach, ale jej film staje się manifestem skierowanym przeciwko oskarżaniu – matek i kobiet, szczególnie tych „obcych”, o innym kolorze skóry. Saint Omer niepostrzeżenie konfrontuje nas z naszymi własnymi uprzedzeniami, sprawia, że odkrywamy w sobie ławników, adwokatów, sędziów. Ale ta opowieść sięga jeszcze głębiej: ku kolektywnym wyrwom w sercach i pamięci; ku córkom dziedziczącym traumy matek. Bo wykluczenie i pogarda też bywają narzędziem zbrodni.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Cóż za wspaniałe szaleństwo! Zobacz legendarne „Królestwo” Larsa von Triera 29/09/23
Program Rusza sprzedaż biletów na Amadeus Live podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 4/10/23
Dystrybucja „Mocarne kino”. Znakomite „Saint Omer” od dziś w polskich kinach 15/09/23
Dystrybucja „Disco Boy” już w kinach. Zobacz fascynującą podróż do jądra ciemności 6/10/23

Newsletter

OK