English

Rusza sprzedaż biletów na Amadeus Live podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

4/10/23
Amadeusz, reż. Miloš Forman
Młodzi duchem, młodzi ciałem: zapraszamy do kin! Startują Młode Horyzonty „Disco Boy” już w kinach. Zobacz fascynującą podróż do jądra ciemności

Muzyczny pojedynek wszech czasów, spór między wypracowaną pozycją a brawurowym wkroczeniem na salony i filmowa refleksja nad istotą talentu: tym wszystkim jest Amadeusz w reżyserii Miloša Formana, który w przyszłym roku będzie obchodził 40-lecie premiery. Z tej okazji podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty, 20 lipca o godz. 19:00 w Hali Stulecia odbędzie się wyjątkowy seans filmu z muzyką na żywo wykonywaną przez 100-osobową orkiestrę i chór. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży przez eventim.pl oraz ebilet.pl.

Kup bilet przez eventim.pl

Kup bilet przez ebliet.pl

Amadeusz podkreśla kontrast między, jak opisał to sam autor sztuki Sir Peter Shaffer, „wzniosłością muzyki Mozarta a prostacką bufonadą jego listów”, które „brzmią jak coś napisanego przez ośmiolatka”. Salieriego, nadwornego wiedeńskiego kompozytora, ogarnia zazdrość, kiedy odkrywa, że boskie dary muzyczne, których pożądał przez całe życie, zostały dane sprośnemu i figlarnemu młodemu kompozytorowi. Salieri postanawia zniszczyć Mozarta, jednocześnie nie mogąc oderwać się od cudowności jego muzyki.

Dyrygent oryginalnej ścieżki muzycznej do Amadeusza, Sir Neville Marriner, powiedział, że „najważniejsze było dla niego, aby muzyka prezentowała się bezbłędnie, nie tylko pod względem technicznym, ale też jako perfekcyjne uzupełnienie tego, co widzimy na ekranie. Nie można przyciąć utworów, aby pasowały do filmu. Jedną z dobrych rzeczy związanych z Amadeuszem było to, że film był kręcony pod muzykę, a nie odwrotnie, jak jest zazwyczaj”. Właśnie z tego powodu tak wspaniale będzie doświadczyć wykonywanej na żywo muzyki w towarzystwie tego operowego arcydzieła kina, któremu należy się wyjątkowa oprawa, jaką zapewni mu przestrzeń Hali Stulecia.

Nagrodzone 8 Oscarami i pojawiające się na niezliczonych listach filmów wszech czasów, dzieło Formana obejrzymy na wielkim ekranie w jakości HD. Sam wieczór to hołd dla słynnego dzieła, które uwiedzie nie tylko melomanów i miłośników muzyki poważnej, ale też wszystkich widzów, którzy kochają kino i chcą uczestniczyć w niepowtarzalnej celebracji jednego z najbardziej uznanych filmów XX wieku.

Na niepowtarzalny, jubileuszowy pokaz arcydzieła Miloša Formana zapraszają Fundacja American Dream oraz 24. MFF mBank Nowe Horyzonty (18-28 lipca 2024).

Film pokazywany z polskimi i angielskimi napisami.

Czas trwania: 3 h (w tym 20 min. przerwy). 

Wejście do Hali Stulecia będzie możliwe od 17:45 – rekomendujemy, by przybyć na wydarzenie z odpowiednim wyprzedzeniem.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Cóż za wspaniałe szaleństwo! Zobacz legendarne „Królestwo” Larsa von Triera 29/09/23
Dystrybucja Zobacz „Saint Omer” w ramach Kina Konesera w sieci Helios 11/10/23
Dystrybucja Zobacz „Saint Omer” w ramach OFFowych czwartków w Multikinie 25/09/23
Nowe Horyzonty VOD Wielka kolekcja filmowej klasyki ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD 13/10/23

Newsletter

OK