English

Lekkie pióra. Teksty wyróżnione w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka

27/05/24
fot. Wojciech Chrubasik
Ostatni dzień naboru na Polish Days! Zgłoś swój film „Rodzaje życzliwości” Yorgosa Lanthimosa filmem otwarcia festiwalu

Pojedynek gwiazd Zachodu i Wschodu, fiszki z filmowego życia i taneczne rewolucje. Obfitość niestrawionej materii, taneczna rewolucja, pamiątki z urodzin i sterylne przestrzenie kina. O tym wszystkim napisali laureaci i laureatki Konkursu im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków i krytyczek filmowych, który z przyjemnością organizujemy wspólnie z Anną Osmólską-Mętrak i Januszem Zaorskim. 

Konkurs od ponad ćwierć wieku stanowi niezastąpioną kuźnię pisarskich (i krasomówczych!) talentów. Nagrodzone teksty, zaludnione przez Toma Cruise’a, Shah Rukh Khana, całą zgraję królowych balu maturalnego i sporych rozmiarów taneczny kolektyw możecie już przeczytać na naszej stronie internetowej.

Czytaj wyróżnione teksty

Zachęcamy, by podziwiać lekkie pióra nagrodzonych, ich pomysły na okiełznanie filmowej materii i odwagę, jakiej wymaga osadzenie samej lub samego siebie w tekście.

Głównymi organizatorami konkursu są Anna Osmólska-Mętrak i Janusz Zaorski (fundatorzy Grand Prix, rzeźby Adama Myjaka) oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które funduje wszystkie nagrody finansowe, a także gości konkurs na MFF mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu, gdzie w lipcu 2024 r. odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród oraz pokaz wybranego przez Laureatkę, Alicję Nowacką filmu.


czytaj także
Wydarzenie Franek Warzywa + Młody Budda + Nowe Horyzonty = WNM. Koncert i karaoke 29/05/24
Program Cannes: Miguel Gomes z nagrodą dla najlepszego reżysera 25/05/24
Nowe Horyzonty VOD W pułapce własnej głowy. „Czasem myślę o umieraniu” na NH VOD 25/05/24
Nowe Horyzonty VOD Siła sióstr. „Cztery córki” na Nowych Horyzontach VOD 24/05/24

Newsletter

OK