English

„Powoli” Mariji Kavtaradze w wybranych kinach od 17 maja

10/05/24
Powoli, reż. Marija Kavtaradze
Kino, które prowadzi. Identyfikacja wizualna 24. MFF mBank Nowe Horyzonty Energia bez kalorii. „Club Zero” od dziś wyłącznie na NH VOD

To był niekwestionowany hit zeszłorocznych Nowych Horyzontów – to małe-wielkie dzieło cieszyło się tak ogromną popularnością, że musieliśmy zorganizować dodatkowe pokazy. Teraz nastała kolejna okazja, aby obejrzeć to wyjątkowe love story na wielkim ekranie! Powoli Mariji Kavtaradze  już w przyszłym tygodniu, od 17 maja, będzie można oglądać w polskich kinach.

Za Powoli Litwinka Marija Kavtaradze otrzymała Nagrodę za Najlepszą Reżyserię na festiwalu Sundance 2022. Ta czuła i intymna, a zarazem zmysłowa i prowokująca opowieść zachwyca swoją naturalnością. Dawno nie widzieliśmy na ekranach duetu, między którym tak autentycznie iskrzy! Elena jest tancerką, a Dovydas tłumaczem języka migowego. Oboje pracują ciałem, szukając najlepszego sposobu, by wyrazić najsubtelniejsze sensy i najgłębsze emocje. Wydają się być dla siebie stworzeni, ale Powoli zamiast happy endu wybiera status „to skomplikowane”. Bo Elena uwielbia seks, a Dovydas mógłby się bez niego obejść. Pełni najlepszych chęci sprawdzają więc, czy da się kochać, nie pożądając. Film Kavtaradze śmiało podejmuje temat alternatywnych modeli relacji romantycznych – to kino namiętne i pełne pasji, które jest popisem zarówno świetnej reżyserii, jak i aktorskiej chemii. 

Powoli będzie można zobaczyć w kinach:


czytaj także
Branża Ostatnie dni naboru na Studio Nowe Horyzonty+ i Polish Days 8/05/24
News Akredytacje dziennikarskie i branżowe już w sprzedaży 8/05/24
News Wraca Klub Festiwalowy w Arsenale. Za konsoletą: Brodka & 1988 7/05/24
Program „Motocykliści” w gwiazdorskiej obsadzie w programie festiwalu 13/05/24

Newsletter

OK