English

Ostatnie dni naboru na Studio Nowe Horyzonty+ i Polish Days

8/05/24
fot. Michał Mroczkowski
Akredytacje dziennikarskie i branżowe już w sprzedaży Kino, które prowadzi. Identyfikacja wizualna 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Podczas Nowych Horyzontów przez dużą część czasu spijamy kinową śmietankę: oglądamy filmy, które przeszły przez wiele etapów produkcji, by ostatecznie zagościć na ekranach. Zanim to jednak nastąpi trzeba wykonać ogrom pracy, której efektem jest gotowy film – i właśnie dlatego Wrocław jest także miejscem, gdzie odbywają się jedne z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce: Polish Days i Studio Nowe Horyzonty+. Jeszcze tylko przez parę dni można zgłosić się do uczestnictwa w tegorocznych edycjach projektów.

Studio Nowe Horyzonty+, organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska, to program szkoleniowy dla reżyserek i reżyserów oraz producentek i producentów pracujących wspólnie nad pierwszym lub drugim pełnometrażowym filmem fabularnym, którzy planują rozwój kariery na rynku międzynarodowym. Obejmuje cztery dni wykładów i konsultacji dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu. Partnerami Studia są EAVE, MIDPOINT oraz London Film Academy. Najnowsza odsłona Studia NH+ odbędzie się w dniach 18-21 lipca 2024 r., podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Jeszcze tylko do 10 maja można zgłosić się do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia.

Wyślij zgłoszenie

Współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej Polish Days to z kolei wydarzenie skierowane do przedstawicielek i przedstawicieli branży filmowej, którego celem jest promocja polskiej kinematografii za granicą. W ramach projektu przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie postprodukcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Nadchodząca edycja odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-23 lipca 2024 r.

Zachęcamy do zgłaszania nowych polskich filmów i tzw. works in progress (fragmentów filmów będących w produkcji), które zostaną zaprezentowane podczas zamkniętych pokazów, a także do zgłaszania projektów będących w developmencie – do sesji pitchingowej.

Zgłoszenia projektów na etapie rozwoju przyjmowane będą do 10 maja, na zgłoszenia filmów gotowych i w fazie produkcji (works in progress) czekamy do 27 maja 2024.

Wyślij zgłoszenie


czytaj także
News Wraca Klub Festiwalowy w Arsenale. Za konsoletą: Brodka & 1988 7/05/24
Dystrybucja „Powoli” Mariji Kavtaradze w wybranych kinach od 17 maja 10/05/24
Nowe Horyzonty VOD Energia bez kalorii. „Club Zero” od dziś wyłącznie na NH VOD 10/05/24
News Znamy laureatki i laureatów Konkursu im. Krzysztofa Mętraka 6/05/24

Newsletter

OK