English

Wraca Klub Festiwalowy w Arsenale. Za konsoletą: Brodka & 1988

7/05/24
fot. Natalia Ratajczyk
Znamy laureatki i laureatów Konkursu im. Krzysztofa Mętraka Akredytacje dziennikarskie i branżowe już w sprzedaży

Wraca Klub Festiwalowy w Arsenale albo lepiej: wracamy do Klubu Festiwalowego w Arsenale. A razem z nami wracają dobra muzyka, taniec, relaks po całym dniu oglądania filmów, długie rozmowy, pielęgnacja starych przyjaźni i zawiązywanie tych zupełnie nowych – w kultowym miejscu o niepodrabialnej atmosferze. To już oficjalne: Arsenał będzie nieodłączną częścią 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty (18-28 lipca).

Szczegółowy program wydarzeń w klubie zaprezentujemy wkrótce, ale na dobry początek chwalimy się znakomitym duetem, który rozgrzeje parkiet i zagrzeje nas do tańca w jeden z festiwalowych wieczorów: Brodka i 1988 przygotują specjalny DJ set w Arsenale.

Trwa sprzedaż karnetów na tegoroczne Nowe Horyzonty.

Kup karnet

Arsenał: (przyjemna) powtórka z historii

Dla przypomnienia: Arsenał to część Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, zlokalizowana przy ul. Cieszyńskiego 9, parę kroków od Kina Nowe Horyzonty. I jakże piękna to część: na całość składa się zabytkowy kompleks ceglanych budynków powstałych między XV a XVII wiekiem, które niezmiennie wzbudzają zachwyt (mikroklimat włoskiego miasteczka: obecny!). W trakcie Nowych Horyzontów ta historyczna przestrzeń zamieni się w przestrzeń klubową i połączy się z historią pisaną na żywo, zasilaną energią festiwalowej publiczności. Na miejscu będzie można również doładować energię dzięki posiłkom i napojom z food trucków czy barów, zrelaksować się na leżakach, a późnym wieczorem posłuchać muzyki i przetańczyć filmowe emocje.

Hasłem przewodnim tegorocznego Arsenału będzie Szukaj Swoich: nowohoryzontowa rodzina zachęca do poszukiwań nowych znajomości i zainteresowań, które łączą z pozoru zupełnie różnych ludzi.

Brodka & 1988: DJ set

Można zapytać: dlaczego dopiero teraz? Przecież Monika Brodka już dawno powinna otrzymać odznakę honorowej nowohoryzontowiczki. Jej muzyka – jak nasze filmy – przekracza granice, karmi się nieustannym poszukiwaniem tego, co nowe, świeże, wyznaczające trendy. Brodka to artystka wszechstronnie uzdolniona: jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, reżyserką klipów, producentką oraz artystką konceptualną, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej – we wszystkim, co tworzy. Brodka redefiniuje się na nowo z każdym kolejnym albumem, czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła – opracowała własny niepowtarzalny, bezkompromisowy styl. Podczas jednego z festiwalowych wieczorów zobaczymy i usłyszymy ją w nowym wydaniu – Brodka zaprezentuje DJ set wspólnie z 1988, czyli Przemysławem Jankowiakiem, który również zasługuje na odznakę nowohoryzontowicza, choćby za współtworzenie zespołu Syny, ale też za wyjątkową autorską karierę muzyka, producenta muzycznego, kompozytora i artysty wizualnego. Więcej informacji wkrótce.

Wstęp do Klubu Festiwalowego w Arsenale, w tym na wydarzenia muzyczne, jest bezpłatny. Warunkiem wejścia na teren klubu jest okazanie obsłudze obiektu karnetu, akredytacji lub biletu filmowego z danego dnia festiwalu Nowe Horyzonty.

Dziękujemy Muzeum Miejskiemu we Wrocławiu za gościnę w pięknej przestrzeni Arsenału.


czytaj także
Branża Ostatnie dni naboru na Studio Nowe Horyzonty+ i Polish Days 8/05/24
Program Kino, które prowadzi. Identyfikacja wizualna 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 9/05/24
Dystrybucja „Powoli” Mariji Kavtaradze w wybranych kinach od 17 maja 10/05/24
Nowe Horyzonty VOD Energia bez kalorii. „Club Zero” od dziś wyłącznie na NH VOD 10/05/24

Newsletter

OK