English

Energia bez kalorii. „Club Zero” od dziś wyłącznie na NH VOD

10/05/24
Club Zero, reż. Jessica Hausner
„Powoli” Mariji Kavtaradze w wybranych kinach od 17 maja „Motocykliści” w gwiazdorskiej obsadzie w programie festiwalu

Daleko nam do zaglądania w Wasz bilans kaloryczny, ale jeśli chodzi o kino, zasady są dla nas jasne: filmowa strawa to obowiązkowy element w tygodniowym jadłospisie. Najprawdopodobniej nawet surowa pani Novak nie miałaby nic przeciwko takiemu menu: wszak kino nie ma kalorii, a daje nam sporo energii. My nie będziemy zaglądać Wam do talerza, ale dajemy znać, że można nasycić się filmowo, bo na Nowe Horyzonty VOD trafiło już Club Zero Jessiki Hausner.

Club Zero przypomina danie z najlepszych restauracji: ma nie tylko kilka warstw i smaków, ale też jest pięknie wystylizowane. Opowiadając o nauczycielce uważnego jedzenia i jej pupilach reżyserka tworzy niepokojąco piękny świat, który brzydkie rzeczy – odrzucenie, lekkomyślność, bezczynność – zamiata pod mieszczański dywan. Film Hausner jest dostępny wyłącznie na NH VOD.

Oglądaj Club Zero

Witaj w klubie

Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak (znakomita Mia Wasikowska) prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach – ten wątek miejscami przypomina szalony spin-off  W trójkącieClub Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę. Jak to u Hausner bywa, film jest wyrafinowany formalnie – każdy kadr perfekcyjnie skomponowano, a kolory w absolutnie każdej scenie są precyzyjnie dobrane.


czytaj także
Program Kino, które prowadzi. Identyfikacja wizualna 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 9/05/24
Branża Ostatnie dni naboru na Studio Nowe Horyzonty+ i Polish Days 8/05/24
News Akredytacje dziennikarskie i branżowe już w sprzedaży 8/05/24
News Wraca Klub Festiwalowy w Arsenale. Za konsoletą: Brodka & 1988 7/05/24

Newsletter

OK