English

„Motocykliści” w gwiazdorskiej obsadzie w programie festiwalu

13/05/24
Motocyliści, reż. Jeff Nichols
Energia bez kalorii. „Club Zero” od dziś wyłącznie na NH VOD Rusza nabór na wolontariat 24. MFF mBank Nowe Horyzonty. Zgłoś się!

Nowe Horyzonty coraz bliżej (18-28 lipca), dlatego warto już zacząć zastanawiać się nad transportem na festiwal. Dziś inspiracji szukamy u Jeffa Nicholsa, który w swoim najnowszym filmie jednym z głównych bohaterów uczynił motocykl – kultową maszynę, stanowiąca nieodłączny element pejzażu amerykańskiej (kontr)kultury, w tym kina. Motocykliści (The Bikeriders) przyjadą w lipcu na wrocławskie ekrany – w ramach tegorocznych Nowych Horyzontów zobaczymy ich premierowo w Polsce. 

Na samych motocyklach zasiądą zaś jedne z najjaśniejszych gwiazd współczesnego kina: Tom Hardy, Austin Butler, Jodie Comer, Mike Faist czy Michael Shannon.

Karnety na 24. MFF mBank Nowe Horyzonty będą dostępne jeszcze tylko przez miesiąc, do 18 czerwca.

Kup karnet

Motocykliści, czyli przekraczając granice stanów, relacji i prawa

Elektryzujący, długo wyczekiwany film Jeffa Nicholsa inspirowany słynnymi zdjęciami i reportażami Danny’ego Lyona. Autor Loving i Uciekiniera zabiera nas w nostalgiczną podróż w czasy kontrkultury, kreśląc romantyczno-realistyczny portret środowiska bikersów, który moglibyśmy umieścić bliżej klasycznego Dzikiego z Marlonem Brando niż anarchizującego Swobodnego jeźdźca. The Vandals to chicagowski klub rządzony przez charyzmatycznego Johnny’ego (oddający hołd mistrzowi Brando fenomenalny Tom Hardy). Gdy do bandy dołącza nieokiełznany Benny (rozsadzający ekran Austin Butler), grupa zaczyna przekraczać kolejne granice prawa. Blisko Motocyklistom do Chłopców z ferajny – podobnie jak Scorsese, Nichols opowiada o świecie męskich fantazji, źródłach przemocy i turbulentnej historii Ameryki, tworząc uniwersalną, krwawą przypowieść o autodestrukcyjnej „rodzinie”.

Motocykliści to jedna z wielu filmowych pereł, które będzie można zobaczyć w trakcie festiwalu we Wrocławiu. Pełny program Nowych Horyzontów zaprezentujemy 2 lipca, ale sporo tytułów ujawniliśmy już w poprzednich tygodniach.

Czytaj więcej o programie


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Władza ludziom! „Orlando – moja polityczna biografia” na NH VOD 14/05/24
Program Zamknięte światy, otwarte umysły. Retrospektywa Bertranda Bonello 16/05/24
Dystrybucja „Powoli” Mariji Kavtaradze w wybranych kinach od 17 maja 10/05/24
Dystrybucja Ręce do góry! „Powoli” Mariji Kavtaradze od dziś w kinach 17/05/24

Newsletter

OK