English

Zobacz „Club Zero” w ramach Offowych czwartków w Multikinie!

4/03/24
Club Zero, reż. Jessica Hausner
Nie zawsze dla dzieci? Rozmowa o kinie familijnym z Karoliną Kostyrą Smart7: druga odsłona międzynarodowego konkursu na MFF mBank Nowe Horyzonty

Idzie wiosna, a jak wiosna, to zanim się obejrzymy, a będzie lato (wszyscy na to liczymy, bo lato = Nowe Horyzonty). I świetnie, tylko że dla wielu osób to wciąż oznacza czas, gdy należy zacząć intensywną dietę celem posiadania beach body. Owa niesławna kultura diet odsłoniła w ostatnich latach swoje mroczne podbrzusze, które satyrycznie komentuje Club Zero. 7 marca nadarza się jedna z ostatnich szans, żeby zobaczyć film Jessiki Hausner w kinie: zapraszamy do sieci Multikino na pokazy w ramach Offowych czwartków.

Kup bilet na seans

Za mamusię, za tatusia, ale nie więcej

Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak (znakomita Mia Wasikowska) prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach – ten wątek miejscami przypomina szalony spin-off W trójkącie. Club Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę. Jak to u Hausner bywa, film jest wyrafinowany formalnie – każdy kadr perfekcyjnie skomponowano, a kolory w absolutnie każdej scenie są precyzyjnie dobrane.


czytaj także
Wywiad Wydobyć prawdę. Wywiad z Kaouther Ben Hanią, reżyserką „Czterech córek” 5/03/24
Dystrybucja Wycieczka w tempie slow. Tournée Nowych Horyzontów rusza w trasę! 6/03/24
Nowe Horyzonty VOD Oscary na horyzoncie! Zobacz nominowane i nagrodzone filmy na NH VOD 7/03/24
Nowe Horyzonty VOD Gwarno, tłoczno i kolorowo: „Totem” już na NH VOD 1/03/24

Newsletter

OK