English

Znak jakości, czyli Gutek Film. Zobacz tytuły GF w programie festiwalu

5/07/23
Orlando – moja polityczna biografia, reż. Paul B. Preciado
Znamy program tegorocznej edycji mBank Nowe Horyzonty Start sprzedaży biletów i dostępów. Sprawdź top 10 dyrektorek artystycznych

Widzimy logo Gutek Film i już wiemy, że za chwilę na ekranie rozpocznie się prawdziwa uczta. Zespół GF od ponad dwóch dekad dystrybuuje w Polsce dzieła mistrzyń i mistrzów z całego świata, odkrywa nowe perły, śledzi artystyczne trendy (często będąc w awangardzie zmian) i od lat, razem z nami, poszerza horyzonty kina również w trakcie wrocławskiego festiwalu. W tym roku mamy przyjemność kontynuować tę współpracę i zaprosić aż na 15 filmów, które trafiły do polskiej dystrybucji dzięki GF. 

Zadbamy także o zmysł smaku: po seansie Bulionu i innych namiętności zorganizujemy wyjątkową kolację inspirowaną filmem.

Pełny program 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Jutro – w samo południe – rozpocznie się sprzedaż biletów na seanse stacjonarne i dostępów do pokazów online. Jeśli zastanawiacie się, które tytuły spośród wszystkich 251 dostępnych w programie zobaczyć najpierw – dziś polecamy podążać ścieżką Gutek Film.

Sprawdź program

Gutek Film, czyli spacer po czerwonym dywanie

GF spina klamrą 23. mBank Nowe Horyzonty. Festiwal otworzy Perfect Days – najnowsze, nagrodzone w Cannes dzieło Wima Wendersa, zaś na zakończenie wydarzenia zobaczymy Przejścia (Passages) Iry Sachsa, jeden z przebojów tegorocznego Berlinale, z elektryzującym trio Franz Rogowski, Adèle Exarchopoulos i Ben Whishaw w rolach głównych. Dzięki współpracy z GF na wrocławskich ekranach pojawią się także inne tytuły, które niedawno święciły triumfy na światowych festiwalach: How to Have Sex Molly Manning Walker, Poprzednie życie (Past Lives) Celine Song, Orlando – moja polityczna biografia (Orlando, My Political Biography) Paula B. Preciado oraz 20 000 gatunków pszczół (20,000 Species of Bees) Estibaliz Urresoli Solaguren.

Bulion i inne namiętności, czyli uczta dla wszystkich zmysłów

Dobre kino znakomicie łączy się z dobrą kuchnią. Zaręczamy, że po seansie nagrodzonego w Cannes Bulionu (The Pot au Feu) Trần Anh Hùnga apetyt na więcej będzie ogromny, dlatego 28 lipca zapraszamy do Hotelu Monopol na specjalną kolację zainspirowaną filmem. Kulinarne wspaniałości przygotują Justyna Słupska-Kartaczowska (szefowa kuchni, znawczyni i miłośniczka kuchni francuskiej) i Mariusz Kozak (szef kuchni Hotelu Monopol).

Sprawdź szczegóły

Powrót mistrza: Królestwo Larsa von Triera

Lars von Trier, legendarny duński reżyser, od lat eksperymentuje z językiem nie tylko kina, ale sztuki jako takiej, czego znakomitym przykładem jest kultowy miniserial Królestwo. Dzięki współpracy z Gutek Film zaprezentujemy premierowo w Polsce najnowszą, ostatnią część serii – Królestwo: Exodus i jednocześnie przypomnimy dwa pierwsze sezony serialu (które będą dostępne również online).

Najlepsze tytuły z ubiegłego sezonu

W programie 23. Nowych Horyzontów znalazły się też filmy, które zdobyły uznanie naszych widzek i widzów podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu: Cicha ziemia (Silent Land) Agi Woszczyńskiej, IO (EO) Jerzego Skolimowskiego, Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej, W trójkącie (Triangle of Sadness) Rubena Östlunda oraz Podejrzana (Decision to Leave) Park Chan-wooka. Ostatnie cztery z tego zestawu będzie można zobaczyć na pokazach w ramach Kina na Rynku.


czytaj także
Program Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty: ogrodniczki i ogrodnicy postępu 3/07/23
Top 10 Tego nie można przegapić. „Złota dziesiątka” Marcina Pieńkowskiego 7/07/23
Branża Future of Storytelling in the Age of AI. Zapisy na wykład już trwają! 7/07/23
News Jakie to ładne. Festiwalowe torby i skarpety już w sprzedaży 30/06/23

Newsletter

OK