English

How to Have Sex

Molly Manning Walker
Wielka Brytania, Grecja 2023 / 98’
Georgie ma się dobrze La Chimera

Obok Aftersun jeden z najlepszych brytyjskich debiutów ostatnich lat. How to Have Sex w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to opowieść o trzech dziewczynach, które jadą do Grecji na szalony summer break. Film Walker spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. To energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming-of-age oraz intrygującego portretu pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym „sex & fun” to mantra napędzająca sprzedaż, a zarazem najbardziej pożądany towar upalnego lata, istnieje szansa na zbudowanie bliskości? How to Have Sex jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia. 

UWAGA: w filmie pojawiają się efekty świetlne, które mogą wpłynąć na odbiór u osób nadwrażliwych na światło lub cierpiących na epilepsję.

Marcin Pieńkowski

nagrody

MFF w Cannes 2023 - Główna Nagroda w sekcji Un Certain Regard

Molly Manning Walker

Mieszkająca w Londynie autorka zdjęć i reżyserka, absolwentka NFTS. Jej film dyplomowy November 1st zdobył trzecią nagrodę podczas Student Academy Awards. Podczas realizacji krótkiego metrażu Good Thanks, You? korzystała ze wsparcia programu Semaine de la Critique 2020. Później był on prezentowany na festiwalach w Palm Springs, Pusan i Londynie. How to Have Sex jest jej pełnometrażowym debiutem fabularnym.

Filmografia

2015 More Hate Than Fear (short)

2020 Good Thanks, You? (short)

2020 The Forgotten C (short)

2023 How to Have Sex

Twórcy

reżyseria Molly Manning Walker
scenariusz Molly Manning Walker
zdjęcia Nicolas Canniccioni
montaż Fin Oates
muzyka James Jacob
obsada Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake, Enva Lewis, Samuel Bottomley, Laura Ambler
producent Konstantinos Kontovrakis, Emily Leo, Ivana MacKinnon
produkcja British Film Institute (BFI), Film4, Heretic
język angielski

How to Have Sex

Molly Manning Walker

Twoja ocena 0/5