English

Rejs po Odrze i pokaz na statku

11/07/23
Pieskie popołudnie, reż. Sidney Lumet
Perły przed wieprze, czyli festiwalowa selekcja Janiny i Wojtka Bąków! Znamy tytuły Polish Days 2023

Nowe Horyzonty od lat dbają o to, żeby dobre kino było zawsze na fali, a przyjemność z oglądania płynęła szerokimi strumieniami. Podążając za festiwalową tradycją pokazów w niecodziennych miejscach (w poprzednich latach wyświetlaliśmy filmy m.in. na basenie i w kręgielni), w tym roku, 26 lipca, zapraszamy na specjalny, bezpłatny seans na statku i rejs po Odrze.

Na ekranie pojawi się absolutny klasyk Sidney Lumeta – Pieskie popołudnie z 1973 roku. W nagrodzonym Oscarem za scenariusz, inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami thrillerze wystąpili niezapomniani Al Pacino i John Cazale. To nie tylko jeden z najsłynniejszych filmów o napadzie na bank, ale również głośne kino polityczne – to tu pada legendarna kwestia Attica! Attica!. Film Lumeta to trzymający w napięciu, naładowany emocjami majstersztyk realizacyjny i jeden z najciekawszych portretów Ameryki lat 70., będący sztandarowym przykładem kina Nowego Hollywood.

Na rejs i seans obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasach festiwalowych (w Kinie Nowe Horyzonty oraz w Dolnośląskim Centrum Filmowym) od soboty, 22 lipca, do wyczerpania puli. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Uwaga! Posiadacze specjalnej karty Visa mBank Nowe Horyzonty mogą odebrać wejściówki już w piątek, 21 lipca, po okazaniu karty w kasach festiwalowych.

Zbiórka przed seansem: 26 lipca, godz. 21:00, Arsenał Miejski, ul. Antoniego Cieszyńskiego 9.


czytaj także
Program Jedz, pij, oglądaj. Kolacja inspirowana filmem „Bulion i inne namiętności” 12/07/23
Branża Znamy uczestników 14. edycji Studia Nowe Horyzonty+! 12/07/23
Wydarzenie „Jedna z dwudziestu”: weź udział w quizie Godardowskich Igraszek 13/07/23
Program Festiwal dostępny. Wydarzenia i seanse z audiodeskrypcją i napisami SDH 13/07/23

Newsletter

OK