English

Jedz, pij, oglądaj. Kolacja inspirowana filmem „Bulion i inne namiętności”

12/07/23
Bulion i inne namiętności
Znamy tytuły Polish Days 2023 Znamy uczestników 14. edycji Studia Nowe Horyzonty+!

Z doświadczenia wiemy, że miłość do kina i kuchni często idą ze sobą w parze: kinofilki i kinofile z równą pasją kontemplują smakowite kadry i rozkoszują się znakomicie skomponowanymi potrawami. W tym roku na festiwalu będzie można połączyć obie przyjemności: wraz z Gutek Film i Hotelem Monopol zapraszamy na seans sensualnego, nagrodzonego w Cannes filmu Bulion i inne namiętności Trần Anh Hùnga połączonego z kolacją inspirowaną filmem, która odbędzie się 28 lipca podczas mBank Nowe Horyzonty.

Na gości i gościnie czekają smaki i aromaty najlepszej francuskiej kuchni, które przeniosą do zmysłowego świata Bulionu. Kolację inspirowaną filmem przygotują Justyna Słupska-Kartaczowska (szefowa kuchni, znawczyni i miłośniczka kuchni francuskiej) i Mariusz Kozak (szef kuchni Hotelu Monopol).

Bon appétit, czyli filmowa uczta

Film Trần Anh Hùnga wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia. Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugenie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje. Warto dodać, że za oprawę kulinarną filmu odpowiada Pierre Gagnaire, nagradzany wieloma gwiazdkami Michelin słynny francuski szef kuchni.

Szczegóły wydarzenia:
  • 18:00 – seans w sali nr 1 Kina Nowe Horyzonty,  Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław
  • 20:30 – kolacja w restauracji Hotelu Monopol, Heleny Modrzejewskiej 2, Wrocław

Na gościnie i gości czeka 5-daniowe menu degustacyjne inspirowane filmem + wino dobrane do każdego dania. Bilet na seans wraz z kolacją w cenie: 420 zł/os. Bilety na wydarzenie można już kupić na stronie nowehoryzonty.pl, a od 19 lipca będą w sprzedaży w kasach Kina Nowe Horyzonty, zaś od 21 lipca także w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Kup bilet

Menu jest dostępne również w wersji wegeteriańskiej – do wybrania przy zakupie biletu. Jeśli mają Państwo diety, alergie, czy jakiekolwiek szczególne preferencje żywieniowe, będą to mogli Państwo zgłosić działowi obsługi widza, który skontaktuje się z Państwem po zakupie biletu.

mBank Nowe Horyzonty odbędzie się stacjonarnie we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca. O tydzień dłużej, do 6 sierpnia, potrwa wirtualna odsłona wydarzenia. Bilety na seanse oraz dostępy do filmów online są już w sprzedaży na stronie www.nowehoryzonty.pl.


czytaj także
Wydarzenie „Jedna z dwudziestu”: weź udział w quizie Godardowskich Igraszek 13/07/23
Program Rejs po Odrze i pokaz na statku 11/07/23
Program Festiwal dostępny. Wydarzenia i seanse z audiodeskrypcją i napisami SDH 13/07/23
Program Dobre dźwięki po horyzont. Program koncertów i wydarzeń w klubach 14/07/23

Newsletter

OK