English

Dobre dźwięki po horyzont. Program koncertów i wydarzeń w klubach

14/07/23
Rosalie. fot. Lola Pani
Festiwal dostępny. Wydarzenia i seanse z audiodeskrypcją i napisami SDH Sprawdź swoją wiedzę filmową: weź udział w quizie Watching Closely

Tegoroczne Nowe Horyzonty zostawią przyjemne wspomnienia nie tylko pod powiekami. Dzięki bogatemu programowi wydarzeń muzycznych, jeszcze długo po zakończeniu festiwal będzie pulsować w ciele dobrymi dźwiękami.

 W ramach Wieczorów festiwalowych 23. MFF mBank Nowe Horyzonty (20-30 lipca) zapraszamy na 5 koncertów, sety DJ-skie oraz Silent Disco. Do tego mnóstwo innych uciech: specjalna oferta na barach, quizy, bingo, karaoke oraz rozmowy z ulubionymi ludźmi do białego rana. Na scenach zobaczymy i usłyszymy m.in.: Bassa Astrala, Rosalie., Daniela Spaleniaka i braci SARAPATA, Marcina Maseckiego, Kuba Stankiewicz Trio, DJ Wikę oraz Temudo.

Wstęp na wszystkie wydarzenia muzyczne jest bezpłatny, w miarę dostępności miejsc, za okazaniem karnetu, akredytacji lub biletu z dowolnego festiwalowego filmu.

Wieczory festiwalowe – program wydarzeń

Podwórko festiwalowe | 20-30 lipca, późne wieczory| Ruska 46a – Klubokawiarnia Recepcja oraz Klubogaleria Surowiec

Nowe Horyzonty to nie tylko festiwal, ale także wielki klub: dyskusyjny, towarzyski, łączący film z muzyką i innymi atrakcjami. W tym roku chcemy kontynuować tę wspaniałą tradycję, ale w nowych przestrzeniach i odświeżonej formie. Nasze klubowe centrum dowodzenia zlokalizowaliśmy w rozświetlonym neonami podwórku przy ul. Ruskiej 46a, dzięki połączonym siłom Recepcji i Surowca. Tam codziennie czekać będą na Was m.in.: sety DJ-skie, quizy, karaoke, SLAM poetycki czy queerowy pokaz mody.

Czytaj więcej o Podwórku festiwalowym

Bass Astral | 20 lipca (czwartek), godz. 23:00 | HALA Świebodzki

Festiwal rozpoczniemy z przytupem: już pierwszego dnia, po gali otwarcia, w Hali Świebodzki zagra Jakub Tracz, znany jako Bass Astral – twórca muzyki elektronicznej, którego wydawnictwa Discobolus i Orell, zrealizowane w duecie z Igo, zyskały status złotej płyty. Od 2021 roku Bass działa solo: aktualnie pracuje nad projektem Muzyka Taneczna i rozwija swoje umiejętności w muzyce klasycznej. W jego pracach słychać inspiracje twórczością takich artystów jak Nicolas Jaar, Avicii, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante.

Żar z Portugalii | 23 lipca (niedziela), godz. 21:00 | Klub Ciało

Portugalskie słońce świeci intensywnie nad tegorocznym festiwalem. W programie znalazła się sekcja poświęcona najlepszemu kinu z ojczyzny fado (Focus na Portugalię), a wariacja na temat azulejos zdobi identyfikację wizualną. Nie mogło zabraknąć więc również muzyki, w której rozbrzmiewają echa Lizbony i Porto. W pierwszą niedzielę Nowych Horyzontów zapraszamy do Ciała, gdzie ugoszczą Was definiujący współczesne brzmienie techno z Portugalii producent muzyczny i didżej Temudo, soft – rezydentka NADA Temple w Lizbonie, a także: daisy cutter, Syrius & Fideshi (część kolektywu Klimat), Pysh oraz Tuptash. Wstęp wolny po okazaniu karnetu, akredytacji lub biletu festiwalowego (wyłącznie z pokazów stacjonarnych).

DJ Wika | 25 lipca (wtorek), godz. 23:00 | Wyspa Tamka

Wirginia Szmyt to najstarsza DJ-ka w Polsce, a może i na świecie. Rocznik 1938. Z wykształcenia pedagożka, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę włączyła się w działalność na rzecz seniorów. Gra zarówno na potańcówkach międzypokoleniowych, jak i w najmodniejszych młodzieżowych klubach – zawsze do rana i na obcasach. Przełamuje stereotypy swoim ubiorem, zachowaniem, stylem bycia. Powtarza, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić, stojąc jak pelargonia w oknie. Jest wrażliwa na potrzeby tych, których głos jest mniej słyszalny. Dlatego nigdy nie odmawia, gdy pojawia się okazja do wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych czy LGBTQ+.

Kuba Stankiewicz Trio | 27 lipca (czwartek), godz. 20:30 | Scena na Rynku

Koncert jednego z najlepszych polskich pianistów jazzowych – Kuby Stankiewicza, który wraz z Wojciechem Pulcynem (kontrabas) i Sebastianem Frankiewiczem (perkusja) zagra utwory inspirowane twórczością wybitnego polskiego kompozytora Henryka Warsa. Wydarzenie organizowane we współpracy z FINA (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny). Zachęcamy, aby po koncercie zostać na seansie filmu Wielka droga (1938) Michała Waszyńskiego, z niezapomnianą muzyką Henryka Warsa. Start seansu o 22:00.

Zimna wojna + koncert Marcina Maseckiego | 27 lipca (czwartek), godz. 22:00 | Bulvary (ul. Księcia Witolda 11-31)

Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego to film równie intymny, co pełen emocji, które rozsadzają starannie skomponowane, czarno-białe kadry. Rozgrywający się na przełomie lat 50. i 60. XX wieku romans Wiktora (Tomasz Kot) i Zuli (Joanna Kulig) to historia miłości równie wielkiej, co niemożliwej. Po seansie zapraszamy na koncert Marcina Maseckiego, pianisty, kompozytora, dyrygenta i jednego z najbardziej uznanych współczesnych twórców jazzowych, który skomponował lub opracował większość utworów do filmu Zimna wojna.

Silent Disco | 27 lipca (czwartek), godz. 23:00 | dACH! (plac Dominikański 3)

Dwójka DJ-ów zagra energetyczny house i latino, dokładając do tego najgorętsze kawałki muzyki klubowej. Trzeci kanał zostaje przejęty przez nasze osoby wolontariackie i ich muzyczną selekcję. Ty wybierasz, przy jakiej muzyce chcesz poszaleć. Wypożycz bezprzewodowe słuchawki (25 zł – płatność tylko gotówką) i znajdź swój styl, zmieniając kanały muzyczne według gustu! Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

Rosalie. | 28 lipca (piątek), godz. 21:00 | dACH! (plac Dominikański 3)

Artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z jej trzech albumów IDeal (wydany w 2020 roku) został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy album roku – soul, r’n’b, gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała, będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Obecnie skupia się na tworzeniu kolejnego albumu, Motherlode. Wstęp wolny po okazaniu karnetu, akredytacji lub biletu festiwalowego (wyłącznie z pokazów stacjonarnych).

Daniel Spaleniak, SARAPATA | 29 lipca (sobota), godz. 22:30 | Bulvary (ul. Księcia Witolda 11-31)

Daniel Spaleniak – 30-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów, którego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły duże zainteresowanie na amerykańskim rynku. Jego kompozycje można usłyszeć w tak popularnych produkcjach jak: Ozark (Netflix), Elementary (CBS), Six (History Channel), Dobre zachowanie (TNT), Sekta (Hulu) czy Shooter (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w tamtejszych produkcjach filmowych.

SARAPATA, czyli Michał i Mateusz Sarapata tworzyli w przeszłości grupę SALK, która wykorzystując głównie instrumenty klasyczne, tworzyła oniryczne, niemal baśniowe opowieści. Po godzinach Sarapatowie odkładają gitary, by dać upust swojej największej miłości – muzyce elektronicznej, a dokładniej techno, które w ich wykonaniu dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki, skłaniające do tańca i przypominające wprowadzenie do rytuału.


czytaj także
Wydarzenie „Jedna z dwudziestu”: weź udział w quizie Godardowskich Igraszek 13/07/23
Branża Znamy uczestników 14. edycji Studia Nowe Horyzonty+! 12/07/23
Program Jedz, pij, oglądaj. Kolacja inspirowana filmem „Bulion i inne namiętności” 12/07/23
Program Bliska daleka Północ. Sekcja Oslo/Reykjavik po raz piąty na festiwalu 17/07/23

Newsletter

OK