English

Zostań jurorem lub jurorką w międzynarodowym konkursie Smart7!

12/06/23
fot. Wojciech Chrubasik
Idzie nowe: Kino dzieci zmienia się w Młode Horyzonty! Front Wizualny, czyli nieskrępowana wyobraźnia

Przyznawanie nagrody to fantastyczna sprawa, bo cieszy obie zainteresowane strony: jurorzy i jurorki mają szansę zawrzeć w wyborze swój filmowy gust, a laureat lub laureatka zostaje wyróżniona przez grono ekspertów. Zachęcamy więc, by stanąć w szranki w konkursie, którego zwycięzca lub zwyciężczyni doświadczy tej podwójnej przyjemności i zasiądzie w jury międzynarodowej sekcji Smart7.

Smart7 to unikalny, wędrowny konkurs, obejmujący swoim zasięgiem festiwale w różnych miejscach Europy. Sekcja składa się z siedmiu filmów wybranych wspólnie przez kuratorów i kuratorki MFF mBank Nowe Horyzonty (Polska), Kino Pavasaris IFF (Litwa), IndieLisboa IFF (Portugalia), Filmmadrid (Hiszpania), Transilvania IFF (Rumunia), Reykjavik IFF (Islandia) i Thessaloniki IFF (Grecja). Ideą sieci Smart7 jest promocja odważnego, niekonwencjonalnego, artystycznego kina europejskiego.

Czytaj więcej o tegorocznej selekcji Smart7

Najlepszy film sekcji wybierze jury złożone z siedmiu młodych miłośników i miłośniczek kina (w wieku od 18 do 30 lat) z siedmiu krajów. Chcesz zostać jurorką/jurorem w naszym konkursie? Nagraj krótkie wideo w języku angielskim, w którym opowiesz, jaki film europejski z ostatnich lat zrobił na Tobie największe wrażenie i dlaczego? Nagrodzimy najciekawszą i najbardziej kreatywną odpowiedź. Czas na przesłanie zgłoszenia: do 25 czerwca.

Wybrana osoba obejrzy filmy konkursowe na tegorocznych Nowych Horyzontach (20-30 lipca 2023) – zapewnimy jej festiwalową akredytację oraz cztery noce we wrocławskim hotelu. Międzynarodowe jury zbierze się online pod koniec października, żeby wybrać najlepszy film, natomiast nieco później zaprosimy jurorkę/jurora na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach (2-12 listopada 2023), gdzie będzie mógł lub mogła spotkać się z pozostałymi członkiniami/członkami jury na żywo oraz uczestniczyć w gali wręczenia nagród. Zapewniamy przelot do Salonik, festiwalową akredytację oraz trzy noce w hotelu. Wyniki konkursu podamy 28 czerwca.

Jak przesłać zgłoszenie?

  1. Nagraj wideo (max. 120 sekund) z odpowiedzią na pytanie konkursowe w języku angielskim.
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem.
  3. Formularz przekieruje Cię na stronę https://nowehoryzonty.wetransfer.com/, która nie wymaga zalogowania, wystarczy podać maila i go potwierdzić w kolejnym kroku.
  4. Po wrzuceniu pliku w serwisie i uzupełnieniu danych kliknij „wyślij”.
  5. Wróć do formularza zgłoszeniowego i potwierdź przesłanie pliku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Przeczytaj regulamin konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na osobę jurorską międzynarodowego konkursu Smart7 wygrał Adam Mytnik swoją opowieścią o filmie Blisko Lukasa Dhonta – będącą jednocześnie, nomen omen, blisko filmu, jak i ukazującą charakter samego opowiadającego. Jury w składzie Aleksandra Pawełczyk, Julusz Pawłowski i Marcin Pieńkowski chce wyraźnie podkreślić nie tylko wysoki poziom merytoryczny przesłanych zgłoszeń, lecz również ich kreatywność i formalne bogactwo. Ze względu na wysoki poziom zgłoszeń zdecydowaliśmy o dodatkowym wyróżnieniu trzech zgłoszeń. Z osobami autorskimi skontaktujemy się bezpośrednio przez adresy mailowe podane w zgłoszeniu.

 

Część stacjonarna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 6 sierpnia. Na stacjonarne pokazy zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego.


czytaj także
Program Wytańcz z nami Nowe Horyzonty, czyli imprezowe Wieczory festiwalowe 14/06/23
Program Ostatnie dni sprzedaży karnetów i akredytacji na 23. mBank Nowe Horyzonty 15/06/23
Wydarzenie Ciepłe, letnie wieczory, czyli festiwalowe bifory z Wrocław Fashion Outlet 16/06/23
Program „Człowiek w czerni” i „Młodość” Wanga w programie 23. mBank Nowe Horyzonty 19/06/23

Newsletter

OK