English

Ciepłe, letnie wieczory, czyli festiwalowe bifory z Wrocław Fashion Outlet

16/06/23
Palm Springs, reż. Max Barbakow
Ostatnie dni sprzedaży karnetów i akredytacji na 23. mBank Nowe Horyzonty „Człowiek w czerni” i „Młodość” Wanga w programie 23. mBank Nowe Horyzonty

23. mBank Nowe Horyzonty startuje już za nieco ponad miesiąc i choć perspektywa festiwalowania wydaje się nieodległa, rozumiemy tych i te, którzy i które mają ochotę przyspieszyć ten proces. Dlatego wzorem ostatnich lat przygotowaliśmy dla Was serię filmowych biforów, podczas których będzie można nie tylko nadrobić filmowe zaległości, ale też rozgościć się w letniej atmosferze na plaży przed Wrocław Fashion Outlet, naszym wieloletnim partnerem, głównym organizatorem rozgrzewkowego wydarzenia.

Rozpoczynamy 24 czerwca (sobota) o 21:30 przyjemnym seansem Piosenek o miłości Tomasza Habowskiego. Ale to nie wszystko! Na miejscu można rozsiąść się wygodnie już od 19:30 – na widzów i widzki czekać będą leżaki, konkurs z nagrodami i muzyka na żywo, a przed seansem będzie można posłuchać co nieco o filmie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona.

W zapętleniu: Piosenki o miłości

Film zachwycił publiczność oraz jury festiwalu w Gdyni i jest niczym powracająca piosenka, której nie można zapomnieć. Historia przywodzi na myśl najlepsze tytuły światowego kina indie, takie jak Frances Ha, Once czy Przed wschodem słońca: dziewczyna z małego miasta o wyjątkowym talencie i skłócony z ojcem chłopak z bogatego warszawskiego domu. Ona nie wierzy w siebie, on szuka własnej drogi. Połączy ich przypadkowe spotkanie, a niezwykła melodia sprawi, że między tym dwojgiem narodzi się uczucie. Jednak aby melodia stała się prawdziwą piosenką o miłości, oboje będą musieli przewartościować swój świat, pełen marzeń i ambicji. Piosenki o miłości to również opowieść o kobiecym głosie, o oczekiwaniach innych wobec nas i odkrywaniu własnej siły.

Pozostałe spotkania

Przygotować się do Nowych Horyzontów będzie można aż w cztery letnie wieczory. Oprócz pokazu Piosenek o miłości, zapraszamy na kolejne seanse w ramach cotygodniowych, sobotnich biforów:

  • 1 lipca, 21.30 – Belle, reż. Mamoru Hosoda

Historia dziewczyny o imieniu Suzu, która przenosi się do wirtualnego świata o nazwie „U”, gdzie staje się Belle, popularną wokalistką. W miarę jak jej rozpoznawalność rośnie, dziewczyna odkrywa mroczne tajemnice związane z wirtualną rzeczywistością.

  • 8 lipca, 21.30 – Palm Springs, reż. Max Barbakow

Film opowiada o dwójce nieznajomych, Nylesie i Sarah, którzy (jak bohater kultowego Dnia świstaka) zostają uwięzieni w czasie: muszą przeżywać ten sam dzień weselny, powtarzając go w nieskończoność. Tkwiąc w pętli czasu odkrywają, że mogą zmienić swoje życie i znaleźć sens w bezkresnej powtarzalności.

  • 15 lipca, 21.30 – Matki równoległe, reż. Pedro Almodóvar

Historia dwóch kobiet, Janis i Ani, które rodzą dzieci w tym samym dniu, w tej samej klinice. Ich życie splata się, gdy decydują się na spotkanie i odkrywają tajemnice z przeszłości. To pełne emocji i intrygi kino, które porusza tematy związane z macierzyństwem, rodziną i tożsamością.

 

Część stacjonarna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 6 sierpnia. Na stacjonarne pokazy zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Do 21 czerwca trwa sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych. Pełny program festiwalu ogłosimy 4 lipca, sprzedaż biletów rozpocznie się 6 lipca.


czytaj także
Program Wytańcz z nami Nowe Horyzonty, czyli imprezowe Wieczory festiwalowe 14/06/23
Program Front Wizualny, czyli nieskrępowana wyobraźnia 13/06/23
News Zostań jurorem lub jurorką w międzynarodowym konkursie Smart7! 12/06/23
Program Porzucić płeć, czyli Trzecie Oko na 23. mBank Nowe Horyzonty 20/06/23

Newsletter

OK