English

Ostatnie dni sprzedaży karnetów i akredytacji na 23. mBank Nowe Horyzonty

15/06/23
„How to Have Sex”, reż. Molly Manning Walker
Wytańcz z nami Nowe Horyzonty, czyli imprezowe Wieczory festiwalowe Ciepłe, letnie wieczory, czyli festiwalowe bifory z Wrocław Fashion Outlet

Dobroci z Cannes nigdy za wiele, dlatego na ostatniej prostej, przed zakończeniem sprzedaży karnetów i akredytacji, chwalimy się kolejnymi tytułami, które zasilą (już i tak wyjątkowo długi) czerwony dywan na 23. mBank Nowe Horyzonty. W sekcji VISA Pokazy Galowe znajdą się bowiem kolejne tytuły prezentowane i nagradzane w maju we Francji: Monster Hirokazu Kore-edy (najlepszy scenariusz), How to Have Sex Molly Manning Walker (nagroda w sekcji Un Certain Regard) oraz Eureka Lisandra Alonsa.

Karnety i akredytacje dziennikarskie lub branżowe można kupić jeszcze tylko do środy, 21 czerwca. Dzięki nim można najpełniej korzystać z programu festiwalu i obejrzeć w sumie aż 50 filmów.

Kup karnet

Kup akredytację dziennikarską

Kup akredytację branżową

Monster, czyli nie osądzaj pochopnie

Nagrodzony za scenariusz na festiwalu w Cannes Monster to najnowszy film Japończyka, Hirokazu Kore-edy, z pożegnalną ścieżką dźwiękową autorstwa Ryūichi Sakamoto. Autor Złodziejaszków pozostaje czułym i uważnym obserwatorem nietypowych ludzkich przyjaźni i rodzinnych więzów. Tym razem tka swoją historię, niczym Kurosawa w Rashomonie, z trzech różnych punktów widzenia. Samotna matka dostrzega dziwne zachowania syna, podejrzewa nauczyciela o znęcanie się nad nim, dyrekcja szkoły nie reaguje… Monster jest czymś więcej niż portretem dzieciństwa, czy krytyką bezdusznego japońskiego systemu edukacji. To film o tym, jak szybko wydajemy osądy, nie znając kontekstu, nie chcąc słuchać argumentów drugiej strony.

Dystrybucja w Polsce: Best Film.

How to Have Sex: młodość przyjemnie wstrząśnięta, lekko zmieszana

Obok Aftersun jeden z najlepszych brytyjskich debiutów ostatnich lat. How to Have Sex w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to opowieść o trzech dziewczynach, które jadą na wakacje do Grecji na szalony summer break. Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming-of-age oraz intrygującego portretu pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym „sex & fun” to mantra napędzająca sprzedaż, a zarazem najbardziej pożądany towar upalnego lata, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?

Dystrybucja w Polsce: Gutek Film.

Eureka: wina, kara i gorączka złota

Pierwszy od dziewięciu lat film Argentyńczyka Lisandra Alonsa (La Libertad) to enigmatyczne, oniryczne dzieło, które płynnie przemieszcza się pomiędzy kilkoma epokami, gatunkami i konwencjami, nie tracąc jednak z oczu bohaterów – rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Czarno-biały western, hipnotyczny, skąpany w czerwonych i niebieskich światłach policyjnego auta współczesny kryminał, wreszcie zanurzona w latach 70., w amazońskiej dżungli i w mitach przypowieść – Eureka skupia się na kwestii reprezentacji i uwalnia skolonizowaną wyobraźnię. Na ekranie zobaczymy m.in. Chiarę Mastroianni i Vigga Mortensena.

Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 
Na stacjonarną część 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty zapraszamy od 20 do 30 lipca. Do 6 sierpnia część festiwalowych filmów będzie można oglądać również online. Pełny program ogłosimy 4 lipca, sprzedaż biletów i dostępów do filmów online rozpocznie się 6 lipca.


czytaj także
Program Front Wizualny, czyli nieskrępowana wyobraźnia 13/06/23
News Zostań jurorem lub jurorką w międzynarodowym konkursie Smart7! 12/06/23
Program „Człowiek w czerni” i „Młodość” Wanga w programie 23. mBank Nowe Horyzonty 19/06/23
Program Porzucić płeć, czyli Trzecie Oko na 23. mBank Nowe Horyzonty 20/06/23

Newsletter

OK