English

„Mała mama” Céline Sciammy już w kinach. Sprawdź, gdzie gramy

16/05/22
Mała mama, reż. Céline Sciamma
Rodzic, czyli przyjaciel? Pokazy specjalne „Małej mamy” Michel Franco gościem 22. NH. W programie jego najnowszy film, „Sundown”

„Jeden z najwspanialszych portretów dzieciństwa, jakie kiedykolwiek zaistniały na ekranie, tuż obok 400 batów czy The Florida Project” (Piotr Dobry, „Kino”). „Mnóstwo w tym filmie poezji, czułego humoru, gładzenia po włosach i wnikliwej obserwacji” (Dominika Janik, ładnebebe.pl). „To przede wszystkim historia tyciej, dziecięcej przyjaźni. Głównie w domowej ciszy przecinanej dźwiękiem dziecięcych butów z dwóch pokoleń” (Jakub Dębski).

Te wszystkie komplementy skierowane są w stronę Céline Sciammy i jej małego-wielkiego filmu, Małej mamy, którą można już zobaczyć w polskich kinach. Bilety na poszczególne seanse są dostępne w sprzedaży.

Sprawdź listę kin i kup bilet

Mała mama, czyli powroty do domu

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?

Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.


czytaj także
Program 22. MFF Nowe Horyzonty | Lost Lost Lost – kino z obrzeży 19/05/22
Program Kierunek: przygoda z filmem. Kino Dzieci na 22. Nowych Horyzontach 12/05/22
Dystrybucja Nowe Horyzonty gotowania: przygotuj naleśniki inspirowane „Małą mamą” 20/05/22
Ogłoszenie Rusza nabór na wolontariat 22. MFF Nowe Horyzonty. Zgłoś się! 10/05/22

Newsletter

OK