English

Rodzic, czyli przyjaciel? Pokazy specjalne „Małej mamy”

12/05/22
Mała mama, reż. Céline Sciamma
Kierunek: przygoda z filmem. Kino Dzieci na 22. Nowych Horyzontach „Mała mama” Céline Sciammy już w kinach. Sprawdź, gdzie gramy

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? To pytanie stało się punktem wyjścia dla Céline Sciammy przy pracy nad jej najnowszym filmem. Mała mama prowokuje także do szerszej rozmowy na temat relacji rodzic-dziecko, przyjaźni międzypokoleniowej i podpowiada, jak uważnie słuchać drugiej osoby. 

Między 13 a 26 maja będziemy rozwijać poszczególne tematy w ramach serii spotkań z wyjątkowymi gośćmi i gościniami, organizowanymi po seansach  Małej mamy. W dyskusjach udział wezmą m.in. Agnieszka Graff, Aga Kozak oraz Joanna Ostrowska.

Mała mama – harmonogram pokazów specjalnych

 • 13 maja, godz. 19.00 – gościnie: Izabela Trybus i Joanna Ostrowska
  Kino Forum, Białystok
 • 13 maja, godz. 20:00 – gościnie: Agnieszka Graff i Justyna Dąbrowska
  – Kino Muranów, Warszawa
 • 24 maja, godz. 20.00 – gościnie: Aga Kozak i Marta Niedźwiecka
  Kino Muranów, Warszawa
 • 24 maja, godz. 17.00 – gość: Robert Mielczarek
  Muzeum Kinematografii, Łódź
 • 26 maja, godz. 19.00 – gościni: Joanna Bronisławska
  Kino Światowid, Katowice

Mała mama: podróż do lepszych czasów

W najnowszym filmie autorki nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu śledzimy losy  ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma porusza w swoim filmie motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.


czytaj także
Ogłoszenie Rusza nabór na wolontariat 22. MFF Nowe Horyzonty. Zgłoś się! 10/05/22
Branża Ostanie dni naborów na Polish Days i Studio Nowe Horyzonty+ – zgłoś się! 9/05/22
Program Michel Franco gościem 22. NH. W programie jego najnowszy film, „Sundown” 17/05/22
Program 22. MFF Nowe Horyzonty | Lost Lost Lost – kino z obrzeży 19/05/22

Newsletter

OK