English

Z AFF prosto na NH VOD. Zobacz premierowo „Lekcje języka”

18/11/21
Lekcje języka, reż. Natalie Morales
Obok tego filmu nie można przejść obojętnie. Zobacz „Annette” na NH VOD Mistrzowski portret świata na krawędzi. Zobacz „Notturno” na NH VOD

Wszyscy fani i fanki Marka Duplassa łączcie się! Od dziś na platformie Nowe Horyzonty VOD możecie oglądać jeden z największych przebojów 12. American Film Festival – Lekcje języka w reżyserii Natalie Morales, z udziałem Marka Duplassa, ulubieńca festiwalowej publiczności. 

Wśród piątkowych premier na NH VOD znalazła się także potrójna dawka polskich nowości: Sweat Magnusa von Horna – jedyny polski tytuł, który znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes 2020, Cicha noc Piotra Domalewskiego – obsypany nagrodami debiut autora Hiacynta oraz Jak pies z kotem Janusza Kondratiuka, ostatni film autora kultowych Dziewczyn do wzięcia.

Lekcje języka, reż. Natalie Morales

Jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) przykład kina zdolnego uchwycić esencję pandemicznej izolacji. Zapomnijcie o schematycznych filmach, których twórcy snują się po wyludnionych ulicach przy akompaniamencie podniosłej muzyki. Autorom Lekcji języka udało się zmieścić w skromnej formie całą paletę emocji. Idziemy o zakład, że po seansie filmu będziecie chcieli czym prędzej zdobyć kontakt do Natalie Morales i Mark Duplassa.

Sweat, reż. Magnus von Horn

Trzymająca w napięciu opowieść o ciemnej stronie popularności w mediach społecznościowych. Film Magnusa von Horna łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za prawdziwą miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy. Branżowa prasa okrzyknęła „cudem” filmowy debiut energetycznej jak power shake Magdaleny Koleśnik, która zagrała Sylwię, główną bohaterkę Sweat.

Cicha noc, reż. Piotr Domalewski

Relacje rodzinne (najlepiej pokazywane w kontekście narodowych świąt) od zawsze były jednym z ulubionych tematów branych pod lupę przez polskich reżyserów. Piotr Domalewski nie przestraszył się jednak tego bogatego dziedzictwa i w swoim debiutanckim filmie dokonał trudnej sztuki połączenia dwóch skrajnych cech. Jego Cicha noc to perfekcyjna wiwisekcja współczesnych bolączek Polek i Polaków, a zarazem uniwersalna historia o potrzebie bliskości, której największym wrogiem często jest święta tradycja.

Jak pies z kotem, reż. Janusz Kondratiuk

Wielki powrót Janusza Kondratiuka. Mistrz polskiego kina raz jeszcze łączy elementy fikcji i dokumentu, by przedstawić groteskową wizję rzeczywistości. Przy okazji nadaje swojemu filmowi ton głęboko osobisty. Jak pies z kotem to opowieść o skomplikowanej relacji reżysera (w tej roli Robert Więckiewicz) z bratem Andrzejem (Olgierd Łukaszewicz), twórcą kultowej Hydrozagadki.

Sprawdź ofertę platformy Nowe Horyzonty VOD


czytaj także
Dystrybucja „DAU. Natasza” od dziś w polskich kinach 18/11/21
Ogłoszenie Napisz lub nagraj recenzję i weź udział w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka 23/11/21
Dystrybucja Szeherezada spotyka Szekspira. „Noc królów” od 3 grudnia na ekranach kin 1/12/21
Nowe Horyzonty VOD Na horyzoncie: Korea. Zobacz nowości na NH VOD 5/11/21

Newsletter

OK