English

Blisko 105 000 uczestników i uczestniczek 21. edycji Nowych Horyzontów!

7/09/21
fot. BTW Photographers
Zobacz przedpremierowo „Titane” i „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” Palenie na stosie i stroboskopy – zobacz zwiastun „Lux Æterny” Gaspara Noé

Rok „nieustającej burzy” znacząco wpłynął na kształt niedawno zakończonej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Z organizacyjnego punktu widzenia była to edycja pełna wyzwań. 

Na pierwszym planie – jeszcze silniej niż w poprzednich latach – postawiliśmy bezpieczeństwo wszystkich widzów i widzek. Tym bardziej cieszymy się, że obdarzyliście nas zaufaniem, co odzwierciedla tegoroczna frekwencja: w 21. Nowych Horyzontach uczestniczyło łącznie 104 878 osób, zarówno w wydarzeniach stacjonarnych we Wrocławiu, jak i w seansach online. Dziękujemy!

– To była wielka przyjemność spotkać się znowu we wrocławskich salach kinowych. Wciąż żyjemy w czasach nieprzewidywalnych i niespokojnych, tym bardziej cieszy znakomita frekwencja na pokazach stacjonarnych. Bardzo liczna widownia korzystała również z oferty online. Oba elementy festiwalu – fizyczna i wirtualna – złożyły się na ponad stutysięczną widownię – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor MFF NH.

21. Nowe Horyzonty były wyjątkowe pod wieloma względami: to najdłuższa i pierwsza hybrydowa odsłona wydarzenia. Między 12 a 22 sierpnia nowohoryzontowa publiczność miała okazję obejrzeć ponad 230 filmów na 600 seansach w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym Capitol i w ramach pokazów plenerowych na wrocławskim rynku, a także uczestniczyć w szeregu działań specjalnych – m.in. w wystawie Z (don’t panic, kiss me) w galerii Studio BWA Wrocław. We wszystkich wydarzeniach stacjonarnych uczestniczyły łącznie 71 083 osoby. 

O tydzień dłużej, do 29 sierpnia, poprzez stronę nowehoryzonty.pl można było oglądać online ponad 100 festiwalowych filmów. Liczba pojedynczych „kliknięć” w poszczególne tytuły z programu wyniosła 33 795. Przyjmując jednak, że przed ekranami komputerów i telewizorów w domach zasiadło więcej osób – finalna liczba jest znacznie większa. Mnożnik, z którego korzystają światowe festiwale w celu szacowania frekwencji online, wynosi 1,7. W takim przypadku tegoroczna frekwencja wirtualnej odsłony NH plasuje się na poziomie ponad 57 000 odbiorczyń i odbiorców.

Na 22. MFF Nowe Horyzonty zapraszamy w dniach 21-31 lipca 2022 roku. Wcześniej spotkamy się na 8. festiwalu Kino Dzieci (stacjonarnie 25 września – 3 października, online 7-24 października) oraz na 12. American Film Festival (9-14 listopada). Przez cały rok zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty oraz online – na platformę Nowe Horyzonty VOD.


czytaj także
Dystrybucja Zobacz zwiastun „Niefortunnego numerka lub szalonego p*rno” 10/09/21
Nowe Horyzonty VOD Rodzina to jest siła. Nawet gdy brak sił. Sprawdź nowości na NH VOD 10/09/21
Nowe Horyzonty VOD Cronenberg, Argento, Peckinpah: zobacz kultowe filmy mistrzów na NH VOD 3/09/21
Polecamy Bilety na 8. MFF Kino Dzieci już w sprzedaży. Co znajdziemy w programie? 2/09/21

Newsletter

OK