English

Bilety na 8. MFF Kino Dzieci już w sprzedaży. Co znajdziemy w programie?

2/09/21
Nelly Rapp – Upiorna Agentka, reż. Amanda Adolfsson
Podsumowanie 10. warsztatów A Sunday in the Country Zobacz przedpremierowo „Titane” i „Niefortunny numerek lub szalone p*rno”

Piękna wiadomość na dobry początek września: bilety na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci są już dostępne w sprzedaży. Tegoroczna odsłona wydarzenia przybierze formę hybrydową: od 25 września do 3 października zapraszamy na pokazy kinowe w 20 miastach w Polsce, z kolei między 7 a 24 października festiwalowe filmy będzie można oglądać online.

Kino Dzieci od ośmiu lat prezentuje piękno różnorodności kina dla młodych widzów i widzek. W programie można znaleźć filmowe perełki z całego świata – od znakomitych animacji, przez filmy aktorskie, na starannie wyselekcjonowanych dokumentach kończąc. Kino Dzieci od początku swojego istnienia udowadnia, że można opowiadać i rozmawiać o otaczającej nas rzeczywistości, zachowując szacunek i traktując młodych odbiorców oraz ich rodziców jako pełnowartościowych widzów. I zapewniając jednocześnie mnóstwo frajdy! Nowe Horyzonty z przyjemnością dają swój znak jakości tegorocznej odsłonie festiwalu.

W programie 8. Kina Dzieci znalazło się 157 tytułów, z których aż 87 pokazanych zostanie premierowo. Wydarzenie zainauguruje seans nagradzanej na świecie, zrealizowanej w polskiej koprodukcji animacji Nawet myszy idą do nieba w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička, po którym z warszawskimi widzami spotkają się jej twórcy. Wszystkie filmy z Konkursu głównego to polskie premiery, w tym zachwycające wizualnie anime Mamoru Hosody Belle, sensacja ostatniego festiwalu w Cannes. Na zakończenie festiwalu zaplanowaliśmy wyjątkowy pokaz niemych filmów Bustera Keatona z muzyką na żywo w wykonaniu Natalii Czekały i Krzysztofa Guzewicza.

Filmy pełno- i krótkometrażowe, animacje i dokumenty wybrane dla widzek i widzów w wieku od 4 lat pogrupowaliśmy w tym roku w 11 sekcji, zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo. W tym roku przypominamy o tym, jak ważne jest dla nas dbanie o środowisko, a poprzez tytuły z sekcji Kino Dzieci gra w zielone zainspirujemy do działania i dodamy otuchy mającym realny wpływ na ochronę przyrody najmłodszym widzkom i widzom. Panorama światowa przybliży codzienność rówieśników z dalekiej Argentyny, Iranu i Korei Południowej, zaś Panorama europejska zabierze nas w podróż po kinie z Francji, Holandii czy Norwegii. Dłuższy przystanek planujemy w Belgii, aby poznać zarówno najnowsze, jak i uznane już i wielokrotnie nagradzane filmy z tego kraju.

Na miłośników krótkich metraży czekają Krótkie historie, na moli książkowych, gotowych śledzić losy literackich bohaterów na dużym i małym ekranie, sekcja Z nosem w książkach. Do tego Klasyka Kina Dzieci, czyli blok tworzony wspólnie z uczestnikami od początku istnienia festiwalu: tytuły docenione przez jury konkursów w poprzednich latach i uwielbiane przez widzów, które możemy oglądać na okrągło. I wreszcie – Kino Dzieci o wychowaniu, czyli kontynuacja dialogu z dorosłą publicznością, w którym pomogą nam pełnometrażowe filmy wybrane z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach. Seansom towarzyszyć będą spotkania z wyjątkowymi ekspertkami i ekspertami.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w ramach 8. Kina Dzieci. Więcej szczegółów (w tym linki do zakupu biletów) znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

Czytaj więcej o 8. MFF Kino Dzieci

Sprawdź program tegorocznej edycji


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Cronenberg, Argento, Peckinpah: zobacz kultowe filmy mistrzów na NH VOD 3/09/21
Nowe Horyzonty VOD „Ludzki głos” od dziś na NH VOD. Zobacz Tildę Swinton w filmie Almodóvara 31/08/21
Nowe Horyzonty VOD „Ludzki głos” od dziś na NH VOD. Zobacz Tildę Swinton w filmie Almodóvara 31/08/21
News 21. MFF Nowe Horyzonty: dziękujemy! 30/08/21

Newsletter

OK