English

„Ludzki głos” od dziś na NH VOD. Zobacz Tildę Swinton w filmie Almodóvara

31/08/21
Ludzki głos, reż. Pedro Almodóvar
21. MFF Nowe Horyzonty: dziękujemy! Podsumowanie 10. warsztatów A Sunday in the Country

Nie pozwolimy, aby pustka po 21. festiwalu Nowe Horyzonty trwała zbyt długo. Wspólnie z Gutek Film zapraszamy na wyjątkową premierę: od dziś na platformie NH VOD można oglądać Ludzki głos, najnowsze dzieło hiszpańskiego króla kina, Pedra Almodóvara, ze zjawiskową Tildą Swinton w roli głównej. Dostęp do filmu kosztuje jedynie 14,90 zł.

Zobacz Ludzki głos

O filmie

Pedro Almodóvar w swoim pierwszym anglojęzycznym dziele inspiruje się monodramem Jeana Cocteau i daje pole do popisu Tildzie Swinton. Miniatura hiszpańskiego mistrza trwa zaledwie 30 minut, ale z miejsca stała się sensacją niedawnego festiwalu w Wenecji. Ludzki głos to błyskotliwy monolog (a właściwie fragment dialogu) Swinton o samotności, tęsknocie, zaczynaniu życia od nowa. Almodóvar bawi się kinem, tworzy umowną przestrzeń, mruga do nas, a my toniemy w jego uniwersum zafrasowani i uśmiechnięci jednocześnie. Ludzki głos to także komentarz do pandemicznego zamknięcia – pełen smutku, ironii i nadziei (zdjęcia powstawały w trakcie hiszpańskiego lockdownu). W perfekcyjnie zrealizowanym filmie znajdziemy wszystko to, za co kochamy kino jednego z najbardziej cenionych w filmowym świecie reżyserów – almodóvarowskie kolory, świetne kostiumy, czułość, inteligencję i przewrotny humor.

Filmowi towarzyszy materiał dodatkowy: arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość.

Nowości na NH VOD

  • Ludzki głos to nie jedyna nowość, która w tym tygodniu pojawi się na nowohoryzontowej platformie. W najbliższy piątek, 3 września, na NH VOD trafią także:
  • Niepamięć, reż. Christos Nikou – grecki kandydat do Oscara, przebój 20. Nowych Horyzontów;
  • Hrabina Dracula, reż. Peter Sasdy – perełka z legendarnej wytwórni Hammer Film Productions;
  • Konwój, reż. Sam Peckinpah – kultowe kino drogi i protestu, z nieśmiertelną rolą Krisa Kristoffersona;
  • Głęboka czerwień, reż. Dario Argento – dzieło autora Suspirii; przez wielu krytyków uznawany za najlepszy film z nurtu giallo;
  • Wściekłość, reż. David Cronenberg – klasyczny body horror w reżyserii mistrza gatunku, autora m.in. Muchy oraz Crash: Niebezpiecznego pożądania.

Sprawdź ofertę Nowych Horyzontów VOD


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „Ludzki głos” od dziś na NH VOD. Zobacz Tildę Swinton w filmie Almodóvara 31/08/21
Program To już (prawie) koniec. Pora na Nocne Szaleństwo 29/08/21
Polecamy Bilety na 8. MFF Kino Dzieci już w sprzedaży. Co znajdziemy w programie? 2/09/21
Nowe Horyzonty VOD Cronenberg, Argento, Peckinpah: zobacz kultowe filmy mistrzów na NH VOD 3/09/21

Newsletter

OK