English

„Aggro Dr1ft” Harmony’ego Korine’a w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

10/06/24
Aggro Dr1ft, reż. Harmony Korine
Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7! Na bogato! Znamy program tegorocznego Frontu Wizualnego

W przypadku opisywania podobnych filmów zaczynamy zazwyczaj od hasła „zapnijcie pasy”. Tutaj nie ma to jednak sensu, bo Aggro Dr1ft to prawdziwa jazda bez hamulców, czyste kinowe szaleństwo, przed którym nie uchronią żadne zabezpieczenia. To jeden z tych filmów, który można albo pokochać, albo znienawidzić.

Tu nie ma miejsca na półcienie: nowe dzieło Harmony’ego Korine’a, autora pamiętnych Spring Breakers, jest jednym wielkim trigger warningiem, wyciskającym z kinowej formy ostatnie soki. W trakcie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty (Wrocław, 18-28 lipca) zapraszamy na jedyny w Polsce specjalny, kinowy pokaz Aggro Dr1ft.

Karnety na festiwal będą dostępne w sprzedaży jeszcze tylko do 18 czerwca lub do wyczerpania puli – zachęcamy, żeby nie odkładać zakupu na ostatnią chwilę.

Kup karnet

Aggro Dr1ft, czyli rozróba na ekranie, rozróba w głowach

To film, który stał się kultowy jeszcze zanim ktokolwiek go obejrzał. „Aggro” – od „aggressive behaviour” – oznacza w slangu rozróbę, ale tytuł odnosi się bardziej do tego, co Aggro Dr1ft robi z widzami niż do fabuły.

Aggro to Harmony Korine w wersji ekstremalnej. Zawiera wszystkie treści drastyczne – seks i przemoc; wszystko co u niego pociągające i odrażające. Historia jest zresztą prosta: BO, melancholijny płatny morderca ma pozbyć się demonicznego florydzkiego bossa narkotykowego. Aggro – być może pierwszy sensoryczny eksperymentalny film akcji – został nakręcony w całości kamerą termowizyjną, co nadaje jego bohaterom przerażający, odczłowieczony wygląd, ale i przenosi ich w mityczny wymiar, jakby do świata równoległego, jakiejś estetycznie nowatorskiej (też pod względem ścieżki dźwiękowej) gry, czegoś w stylu live-game.

Reżyser Spring Breakers twierdził zresztą w wywiadach, że właściwie nie zamierzał robić filmu. Gdzie w takim razie lepsze miejsce i czas na pokaz tego „obrazu” czy „doświadczenia”, jeśli nie na wielkim ekranie sali numer 1 we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. (Opis: Ula Śniegowska)

Uwaga: Aggro Dr1ft zostanie pokazane w trakcie festiwalu tylko raz – na jedynym seansie kinowym tego filmu w Polsce. Termin pokazu podamy 2 lipca.

 

Na 24. MFF mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu zapraszamy w dniach 18-28 lipca, zaś o tydzień dłużej, do 4 sierpnia, festiwal będzie można zaprosić do swojego domu – za sprawą wirtualnej odsłony wydarzenia. Pełny program ogłosimy 2 lipca, a dwa dni później, 4 lipca, rozpocznie się sprzedaż biletów na seanse.


czytaj także
Program Sztuka, czyli w drogę! Sprawdź program Sceny Artystycznej 12/06/24
Podkast Pożądany dyskomfort. O kinie Nagisy Ōshimy rozmawiamy z Łukaszem Mańkowskim 12/06/24
Nowe Horyzonty VOD W złotej klatce. „Priscilla” Sofii Coppoli na NH VOD 7/06/24
Program Kino, którego doświadczysz całym ciałem. Projekty VR podczas festiwalu 13/06/24

Newsletter

OK