English

Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7!

7/06/24
fot. Aris Rammos
Nagrodzony w Cannes „Armand” otworzy sekcję Oslo/Reykjavik „Aggro Dr1ft” Harmony’ego Korine’a w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, że osoby studenckie biorą udział w europejskich festiwalach – od Berlina, przez Rotterdam, po Cannes. Dziś te wydarzenia stoją dla nich otworem i uważamy, że to piękna sprawa. Z przyjemnością łączymy się w tej idei i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego zwycięzca lub zwyciężczyni zasiądzie w jury międzynarodowej sekcji Smart7 – i w efekcie pojedzie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach przyznać laureatowi tego wędrownego plebiscytu nagrodę za najlepszy film.

Smart7 to unikalny, wędrowny konkurs, obejmujący swoim zasięgiem festiwale w różnych miejscach Europy. Sekcja składa się z siedmiu filmów wybranych wspólnie przez kuratorów i kuratorki MFF mBank Nowe Horyzonty (Polska), Kino Pavasaris IFF (Litwa), IndieLisboa IFF (Portugalia), Filmmadrid (Hiszpania), Transilvania IFF (Rumunia), Reykjavik IFF (Islandia) i Thessaloniki IFF (Grecja). Ideą sieci Smart7 jest promocja odważnego, niekonwencjonalnego, artystycznego kina europejskiego.

Czytaj więcej o tegorocznej selekcji Smart7

Najlepszy film sekcji wybierze jury złożone z siedmiu młodych miłośników i miłośniczek kina (w wieku od 18 do 26 lat) z siedmiu krajów. Chcesz zostać osobą jurorską w naszym konkursie? Nagraj krótkie wideo w języku angielskim, w którym odpowiesz na pytanie: „»Film europejski«: co to w ogóle znaczy? Rozwiń na przykładzie wybranego filmu wyprodukowanego w Europie w ostatnich 10 latach”. Nagrodzimy najciekawszą i najbardziej kreatywną odpowiedź. Czas na przesłanie zgłoszenia: do 23 czerwca 2024 roku, do końca dnia.

Wybrana osoba obejrzy filmy konkursowe na tegorocznych Nowych Horyzontach (18-28 lipca 2024) – zapewnimy jej festiwalową akredytację oraz cztery noce we wrocławskim hotelu. Międzynarodowe jury zbierze się online pod koniec października, żeby wybrać najlepszy film, natomiast nieco później zaprosimy jurorkę/jurora na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach (31 października-10 listopada 2024), gdzie będzie mógł lub mogła spotkać się z pozostałymi członkiniami/członkami jury na żywo oraz uczestniczyć w gali wręczenia nagród. Zapewniamy przelot do Salonik, festiwalową akredytację oraz trzy noce w hotelu. Wyniki konkursu podamy 28 czerwca 2024 roku.

Jak przesłać zgłoszenie?

  1. Nagraj wideo (max. 120 sekund) z odpowiedzią na pytanie konkursowe w języku angielskim.
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem.
  3. Formularz przekieruje Cię na stronę https://nowehoryzonty.wetransfer.com/, która nie wymaga zalogowania, wystarczy podać maila i go potwierdzić w kolejnym kroku.
  4. Po wrzuceniu pliku w serwisie i uzupełnieniu danych kliknij „wyślij”.
  5. Wróć do formularza zgłoszeniowego i potwierdź przesłanie pliku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Przeczytaj regulamin konkursu

Pytania związane z konkursem prosimy kierować na adres: stanislaw.abramik@nowehoryzonty.pl

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na osobę jurorską międzynarodowego konkursu Smart7 w 2024 roku wygrała Daria Sienkiewicz, która przygotowała błyskotliwą, spójną i merytoryczną pracę, prowadząc opowieść o europejskim kinie na przykładzie nowego filmu Alice Rohrwacher –  La chimera. Gratulujemy!


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD W złotej klatce. „Priscilla” Sofii Coppoli na NH VOD 7/06/24
Wydarzenie „Lato na Pergoli” z Nowymi Horyzontami. Rozgrzewka przed Amadeus Live 5/06/24
Program Pasja polemiczna. Retrospektywa Alaina Tannera podczas Nowych Horyzontów 4/06/24
Program Na bogato! Znamy program tegorocznego Frontu Wizualnego 11/06/24

Newsletter

OK