English

„Lato na Pergoli” z Nowymi Horyzontami. Rozgrzewka przed Amadeus Live

5/06/24
Pasja polemiczna. Retrospektywa Alaina Tannera podczas Nowych Horyzontów Nagrodzony w Cannes „Armand” otworzy sekcję Oslo/Reykjavik

Pergola przy Hali Stulecia to jedna z najpiękniejszych części Wrocławia, a Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty od ponad 20 prezentuje piękno kina w całej jego różnorodności. W tym roku łączymy te dwa wrocławskie symbole: zapraszamy na oficjalne otwarcie wakacyjnego sezonu z najlepszymi filmami, które skradły serca publiczności Nowych Horyzontów. 

20 czerwca rozpocznie się cykl bezpłatnych seansów plenerowych „Lato na Pergoli”, czyli rozgrzewka przed tegoroczną edycją festiwalu (18-28 lipca) i wydarzeniem specjalnym Nowych Horyzontów – pokazem Amadeus Live (20 lipca).

Przed nami cztery wieczory w malowniczym kompleksie Hali Stulecia z tytułami, które najlepiej oddają nowohoryzontową atmosferę. Zobaczymy namiętne, wysmakowane wizualnie, nietypowe love stories oraz pełne ciepła, wzruszające opowieści o międzypokoleniowej miłości, przyjaźni i dzieciństwie. 

„Lato na Pergoli” z Nowymi Horyzontami. Rozgrzewka przed Amadeus Live | Pergola, ul. Wystawowa 1, Wrocław | wstęp wolny

Harmonogram czwartkowych seansów:

20.06, godz. 21:30 – Powoli, reż. Marija Kavtaradze

Zmysłowa i prowokacyjna love story, jakiej jeszcze na ekranach nie było. Elena jest tancerką, a Dovydas tłumaczem języka migowego. Oboje pracują ciałem, szukając najlepszego sposobu, by wyrazić najgłębsze emocje. Wydają się dla siebie stworzeni, ale Powoli zamiast happy endu wybiera status: „To skomplikowane”. Bo Elena uwielbia seks, a Dovydas mógłby się bez niego obejść.

 27.06, godz. 21:30 – Pięć diabłów, reż. Léa Mysius

Wysmakowana wizualnie, oszałamiająca opowieść o miłości, która niespodziewanie pobudza także nasze powonienie. Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy. Pewnego dnia odkrywa, że dzięki jednemu z zapachów może dosłownie przenieść się w przeszłość i odkryć sekrety swojej rodziny.

4.07, godz. 21:30 – Mała mama, reż. Céline Sciamma

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się 8-letniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery.

11.07, godz. 21:30 – Cicha dziewczyna, reż. Colm Bairéad

Nominowany do Oscara, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach film o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi. 9-letnia Cáit mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym, jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu.

Wrocławska premiera Amadeus Live w Hali Stulecia

Amadeusz to uhonorowany 8 Oscarami film-opera, imponująca rozmachem niebiańska celebracja muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Tego lata, w 40. rocznicę premiery, arcydzieło Miloša Formana obejrzymy w ramach specjalnego wydarzenia Nowych Horyzontów – na wielkim ekranie w jakości HD z muzyką na żywo. 20 lipca (sobota) o godz. 19:00 w Hali Stulecia usłyszymy fragmenty najsłynniejszych kompozycji Mozarta, takich jak Czarodziejski flet, Don Giovanni czy Wesele Figara w wykonaniu Chóru Filharmonii Krakowskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą wybitnego holenderskiego dyrygenta, Ernsta van Tiela, specjalizującego się w koncertach muzyki filmowej. Pokazem Amadeusza przywołamy filmową historię Hali Stulecia. Od lat 60. działało tu największe w Polsce Kino Gigant, które mogło pomieścić ponad 5000 osób.

Sprawdź szczegóły

Organizator „Lata na Pergoli”: Hala Stulecia
Partnerzy cyklu filmowego: 24. MFF mBank Nowe Horyzonty i Fundacja American Dream


czytaj także
Program „Love Lies Bleeding” w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 3/06/24
News Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7! 7/06/24
Nowe Horyzonty VOD W złotej klatce. „Priscilla” Sofii Coppoli na NH VOD 7/06/24
Program Nabór do wolontariatu jeszcze tylko do niedzieli. Wyślij zgłoszenie! 31/05/24

Newsletter

OK