English

„Love Lies Bleeding” w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

3/06/24
Love Lies Bleeding, reż. Rose Glass
Nabór do wolontariatu jeszcze tylko do niedzieli. Wyślij zgłoszenie! Pasja polemiczna. Retrospektywa Alaina Tannera podczas Nowych Horyzontów

To będzie wyjątkowo mocny początek festiwalu. Kilka dni temu chwaliliśmy się głównym otwarciem festiwalu – Rodzajami życzliwości Yorgosa Lanthimosa, a dziś mamy przyjemność ujawnić drugi film otwarcia Nowych Horyzontów. Dzięki współpracy z Gutek Film zaprezentujemy Love Lies Bleeding Rose Glass – szalone, energetyczne kino na sterydach, ze świetnymi Kristen Stewart i Katy O’Brian na pierwszym planie oraz równie świetnym Edem Harrisem w roli czarnego charakteru.

Jeszcze do 18 czerwca trwa sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych na festiwal.

Kup karnet

Zamów akredytację dziennikarską

Zamów akredytację branżową

Love Lies Bleeding: miłość, intryga, szaleństwo i siłownia

Absolutny przebój Sundance i Berlinale od A24. Zanurzony w późnych latach osiemdziesiątych, osadzony na amerykańskich bezdrożach, drugi film brytyjskiej reżyserki Rose Glass (pamiętne Saint Maud) to elektryzujące, zupełnie odjechane love story, przypominające w atmosferze połączenie Dzikości serca oraz Thelmy i Louise. To jednak czyste referencje. Glass na nikim się nie wzoruje – tworzy kino autorskie, zaskakujące, rozwalające wszelkie gatunki i scenariuszowe prawidła. Managerka siłowni Lou (Kristen Stewart) traci głowę dla tajemniczej Jackie (niezwykła Katy O’Brian) – hiperambitnej kulturystki, marzącej o wygraniu konkursu w Las Vegas. Razem wplątują się w krwawą intrygę, której główną postacią jest lokalny bonzo (złowrogi Ed Harris). Love Lies Bleeding to błyskotliwy, hipnotyzujący thriller pełen pożądania i fascynacji muskularnym ciałem, które jest tu czymś pięknym i jednocześnie niebezpiecznym. To film o szalonej miłości i bestiach, które mieszkają w każdym z nas. 

24. MFF mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się w dniach 18-28 lipca, o tydzień dłużej, do 4 sierpnia, zapraszamy na wirtualną odsłonę wydarzenia. Pełny program festiwalu ogłosimy 2 lipca, zaś dwa dni później, 4 lipca, rozpocznie się sprzedaż biletów na seanse.


czytaj także
Wydarzenie „Lato na Pergoli” z Nowymi Horyzontami. Rozgrzewka przed Amadeus Live 5/06/24
Program Nagrodzony w Cannes „Armand” otworzy sekcję Oslo/Reykjavik 6/06/24
News Zostań osobą jurorską w międzynarodowym konkursie Smart7! 7/06/24
Nowe Horyzonty VOD W złotej klatce. „Priscilla” Sofii Coppoli na NH VOD 7/06/24

Newsletter

OK