English

Jesienno-zimowy kalendarz premier kinowych Nowych Horyzontów

12/09/22
Pięć diabłów, reż. Léa Mysius
79. MFF w Wenecji: Wielka Nagroda Jury dla „Saint Omer”! Jeszcze trochę światła. Wydarzenia towarzyszące wystawie „Republika słońca”

Długie godziny spędzone przez ekipę programerską Nowych Horyzontów na poszukiwaniu wyjątkowego kina zaowocowały nie tylko wspaniałym festiwalem, ale też bogatym repertuarem filmów, które – jako Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – wprowadzimy na ekrany polskich kin w najbliższych miesiącach.

Mamy zaszczyt być dystrybutorami wspaniałych, autorskich, stawiających różnego rodzaju wyzwania i dających wgląd w różne wrażliwości dzieł. Prezentujemy jesienno-zimowy kalendarz premier, które wprowadzimy do kin przed kolejną edycją festiwalu.

Gaspar Noé i Carla Simón na przywitanie jesieni

W najbliższy piątek w polskich kinach zadebiutuje najnowsze dzieło Gaspara Noego. Vortex to opowieść o przemijaniu i odchodzeniu, ukazująca śmierć w sposób realistyczny, ale daleki od turpizmu; odnajdująca czułość w nawet najmroczniejszych chwilach. Od 14 października zapraszamy na seanse nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem Alcarràs Carli Simón, w którym śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, stającej w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

Zima z nowohoryzontowym kinem

W grudniu wyruszymy w podróż we francuskie góry, gdzie rozgrywają się wydarzenia z Pięciu diabłów. Najnowszy film Léi Mysius – reżyserki znakomitej Avy – to elektryzujące kino z pogranicza dramatu, thrillera i parapsychologicznego fantasy. Nowy Rok przywitamy na dalekiej Północy, wspólnie z Hlynurem Pálmasonem – autorem filmu Godland. Reżyser Białego, białego dnia oraz Zimowych braci ponownie traktuje Islandię jako równoprawną bohaterkę opowieści: spektakularne, dramatyczne, a przy tym zmienne i kapryśne pejzaże na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów – wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Zimowy lód na pewno roztopi kolejna premiera 2023 roku: wyróżnione Grand Prix na festiwalu w Cannes Blisko Lukasa Dhonta – pięknie sfilmowana historia coming-of-age i szerzej – uniwersalna opowieść o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – jesień/zima:

  • Vortex, reż. Gaspar Noé  – 16 września
  • Alcarràs, reż. Carla Simón – 14 października
  • Pięć diabłów, reż. Léa Mysius – 9 grudnia
  • Godland, reż. Hlynur Pálmason – 13 stycznia
  • Blisko, reż. Lukas Dhont – 24 lutego

czytaj także
Dystrybucja „Alcarràs” hiszpańskim kandydatem do Oscara! 14/09/22
Wydarzenie Ameryka na horyzoncie! Co, gdzie, kiedy w ramach 13. American Film Festival 15/09/22
News Zafunduj sobie Pokazy Galowe na bis. Ruszają Konfrontacje Filmowe 9/09/22
Dystrybucja Bez tabu, bez przekłamań. „Vortex” Gaspara Noego już w kinach 16/09/22

Newsletter

OK