English

Każda miłość ma początek, czyli Młode Horyzonty na Nowych Horyzontach

10/07/24
Wielka przygoda Niny, reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Masterclass z twórcami „Dziewczyny z igłą” Wracamy do siebie. Sprawdź program Klubu Festiwalowego w Arsenale

Pamiętacie swój pierwszy film obejrzany w kinie? Albo film, który zupełnie przemeblował Wam spojrzenie na świat, kiedy oglądaliście go jako nastolatkowie? Każda miłość – w tym miłość do kina – ma swój początek, zapisujący się na zawsze w naszej pamięci. Takie okazje do zakochania się znajdziecie w sekcji Młode Horyzonty. To idealne miejsce dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z kinem, dla młodej publiczności szukającej na ekranie czegoś więcej albo dla tych, którzy znów poczuć te same emocje towarzyszące pierwszej kinowej miłości.

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty rozpocznie się już w przyszłym tygodniu: na część stacjonarną zapraszamy od 18 do 28 lipca, zaś do 4 sierpnia festiwal można zaprosić do swoich domów za sprawą pokazów online. Pełny program, bilety oraz dostępy do filmów online można znaleźć na naszej stronie.

Zagadka Klary Muu, reż. Will Ashurst

Ahoj, przygodo!

Na najmłodszych nowohoryzontowiczów czekają historie pełne zagadek, tajemnic i ukrytych skarbów. Fanów filmów detektywistycznych zachwyci Zagadka Klary Muu i śledztwo, którego nie powstydziłaby się sama Agatha Christie. Gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes? Muuusicie to zobaczyć. Miłośników czarów i wciągających historii zapraszamy na nową część uwielbianej serii Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka. Szkolny spektakl, dawny sekret i zaczarowane zwierzęta to przepis na niezapomniany seans. Jeśli nadal macie apetyt na niesamowitą, emocjonalną podróż to Wielka przygoda Niny oczaruje Was piękną animacją i wzruszającą, pełną napięcia oraz humoru akcją.

Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki

Nieograniczona moc wyobraźni

Sekcja Młodych Horyzontów to nie tylko filmy dla maluchów. Do wspólnej wyprawy przez najskrytsze zakamarki wyobraźni zapraszamy także dorastającą i dojrzałą publikę. Niekwestionowana perełka w naszym repertuarze to nagrodzona Oscarem animacja kultowego Studia Ghibli – Chłopiec i czapla. Mistrz Hayao Miyazaki zabiera nas do magicznego świata, gdzie śmierć dobiega końca, a życie znajduje nowy początek. Złożone emocje, pokonywanie smutku i rodzinne relacje znajdziecie również w dwóch kolejnych tytułach. W kameralnym Sea Sparkle odważna Lena ruszy śladem nadmorskiej bestii, aby odnaleźć swojego tatę. W Nelly Rapp i Sekret Mrocznego Lasu tytułowa bohaterka, początkująca tropicielka potworów, stanie twarzą w twarz z mitycznymi stworami, aby odnaleźć magiczny artefakt, który pozwoli jej skontaktować się z zaginioną mamą.

Dziewczyńskie historie, reż. Aga Borzym

Wyjątkowe bohaterki

W młodohoryzontowej sekcji nie zabraknie pełnych ciepła i dziecięcej radości opowieści. Rezolutna bohaterka Basia powróci w nowej odsłonie adaptacji uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak – Basia. Jestem w sam raz. Przygody charakternej 5-latki o pasiastym humorze pomogą najmłodszym zrozumieć świat i zachęcą do odwagi w byciu sobą. Nieco starszym widzom proponujemy seans Dziewczyńskich historii, czyli ciałopozytywny i odwstydzający film o dorastających dziewczynach. Miesiączka, zmieniające się ciało, chłopaki i plany na przyszłość to główne tematy rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek.

Jeszcze więcej Młodych Horyzontów jesienią

I to cały festiwal! Od 28 września do 6 października Młode Horyzonty zameldują się w 20 polskich miastach, a od 10 do 27 października również w Waszych domach, za sprawą seansów online. W programie znajdzie się staranna selekcja najlepszych filmów dla młodej publiczności (na ekranach m.in.  Felek i Tola, Smok Diplodok, Billie Blue), w tym nowość: sekcja coming of age, a w niej historie o wkraczaniu w dorosłość, szukaniu własnego „ja” i swojej tożsamości, porozumienia i wspólnego języka mimo pokoleniowych różnic. Do tego spotkania z twórcami, warsztaty, zabawy kreatywne i masa innych atrakcji. Od dziś do 4 września możecie kupić karnety w promocyjnej cenie!

Sprawdź szczegóły


czytaj także
Program Mistrzowska drużyna, czyli polskie filmy w programie festiwalu 9/07/24
Top 10 Top 10 Marcina Pieńkowskiego 8/07/24
News Top 6 filmów Marty Niedźwieckiej, autorki podkastu „O Zmierzchu” 12/07/24
News Goście, goście, czyli kto odwiedzi 24. MFF mBank Nowe Horyzonty? 12/07/24

Newsletter

OK