English

Napisz lub nagraj recenzję i weź udział w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka

23/11/21
fot. BTW Photographers
We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach!

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty z dumą dołącza do grona organizatorów Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka. Wspólnie z Anną Osmólską-Mętrak i Januszem Zaorskim, inicjatorami konkursu, zapraszamy do nadsyłania prac do XXV edycji wydarzenia. Na zgłoszenia czekamy do 20 marca 2022 roku.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty od lat wspiera prowadzenie konkursu – to właśnie w trakcie festiwalu NH organizowane są ceremonie wręczenia nagród, a laureatki i laureaci mają możliwość zaprezentowania festiwalowej publiczności wybranego przez siebie filmu. - Cieszymy się, że możemy współorganizować to prestiżowe wydarzenie, a poprzez nie promować młodą polską krytykę. Nasze zaangażowanie łączy się także z ważną zmianą w formule samego konkursu: od tego roku można zgłaszać nie tylko prace pisemne, ale też podcasty, eseje wideo i recenzje audio lub wideo. To coraz bardziej popularne formy krytyki filmowej, otwierające zupełnie nowe drzwi w sposobie opowiadania o kinie – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty.

Warunki uczestnictwa w konkursie

– wiek do 33 lat (urodzeni w całym roku kalendarzowym 1988; podniesienie granicy wieku o rok w stosunku do poprzednich edycji związane jest z roczną przerwą spowodowaną pandemią);

– nadesłanie co najmniej trzech prac krytycznych o tematyce filmowej. Całkowita objętość wszystkich nadesłanych prac nie może przekroczyć 32 000 znaków ze spacjami. Jedna z prac konkursowych może mieć formę audio lub wideo. W przypadku wyboru formy niepisemnej (podcast, esej wideo, recenzja audio i/lub wideo), materiał powinien zostać dostarczony jako niepubliczny link np. w serwisie YouTube lub vimeo. Materiały audio/wideo nie mogą przekraczać długości 15 minut. Przy wyborze tej opcji objętość części pisemnej nie powinna przekroczyć 22 000 znaków ze spacjami;

– do zestawu prac należy dołączyć krótki życiorys.

Teksty prosimy przesyłać w jednym pliku w formacie .doc. Termin nadsyłania prac mija 20 marca 2022 r. punktualnie o godz. 24:00 (prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę).

Jury przywiązuje dużą wagę do różnorodności nadsyłanych tekstów (recenzja, esej, szkic, itp.).

 

Na laureatki i laureatów czekają nagrody:

  • I nagroda – rzeźba autorstwa Adama Myjaka oraz 12 000 zł (brutto)
  • II nagroda – 6 000 zł (brutto)
  • III nagroda – 3 000 zł (brutto)

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

Wszystkie nagrody finansowe funduje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, zaś fundatorami rzeźby Adama Myjaka są Anna Osmólska-Mętrak i Janusz Zaorski. W skład jury wchodzą: Klara Cykorz, Paweł Felis, Grzegorz Fortuna, Anna Osmólska-Mętrak (przewodnicząca), Klaudia Rachubińska, Małgorzata Sadowska (SNH), Sebastian Smoliński, Marcin Stachowicz, Janusz Zaorski. Prace w formie elektronicznej prosimy przysyłać na adres konkursmetraka@gmail.com.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2022 r., zaś uroczyste wręczenie nagród (wraz z projekcją wybranego przez laureata lub laureatkę filmu) odbędzie się 22 lipca podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Czytaj więcej o Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka

Regulamin XXV Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka


czytaj także
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22
Dystrybucja Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na 2023 rok 15/12/22

Newsletter

OK