English

Nowości na stronie: nowe funkcje, karta festiwalowa i trigger warnings

5/07/24
fot. Natalia Kabanow
TOP 5 filmów ubranych w słowa: selekcja Radia LUZ Top 10 Ewy Szabłowskiej. Co poleca dyrektorka artystyczna?

Nowe zjawiska, nowe eksperymenty, nowe sposoby operowania językiem filmu: to żadna nowość. To już dobra tradycja – w programie festiwalu jak co roku odnajdziecie kino sięgające poza horyzont oczywistych rozwiązań. Nowatorskie propozycje nie powinny ograniczać się jednak tylko do tego, co zobaczycie na kinowym ekranie, ale także wpłynąć na to, co widać na ekranach komputerów czy smartfonów. Wprowadziliśmy więc kilka udogodnień na naszej stronie, które – mamy nadzieję – przełożą się na lepszą nawigację poprzez sam festiwal.

Od tego roku osoby posiadające karnet lub akredytację nie muszą zakładać osobnego konta do zakupu pojedynczych biletów na festiwalowe seanse. Możecie z tego samego konta dokupić bilety np. dla bliskich osób. Aby kupić bilet, wystarczy kliknąć w charakterystyczną ikonę plusa przy danym filmie. Niezmiennie można także „wklikać się” na seans tego samego tytułu poprzez system rezerwacji.

W portfelu zazwyczaj trzymamy najcenniejsze rzeczy, więc w tym roku możecie dołączyć do nich bilety na festiwalowe seanse. Jeśli korzystacie z Portfeli Google lub Apple, w prosty sposób możecie dodać do nich zakupione bilety. Ta opcja wyświetla się w czterech miejscach: przy podsumowaniu zamówienia (po dokonaniu płatności), w mailu z biletami, na pliku PDF z biletami oraz w szczegółach zamówienia (dostępnych w zakładce moje zamówienia, po zalogowaniu na konto).

Jest nie tylko ładna (przyozdobiona tegoroczną identyfikacją), ale przynosi także wymierne korzyści. Dzięki festiwalowej karcie Visa możecie kupić maksymalnie 10 biletów w specjalnej cenie: 18 zł zamiast 25 zł (zniżka obowiązuje tylko na bilety, które pierwotnie kosztowały 25 zł i nie obejmuje wydarzenia specjalnego – Wieczorów z Yvonne). Z tą zniżką można kupić maksymalnie dwa bilety na jeden seans. Jak to działa? Po wyrobieniu karty powinniście dostać wiadomość od mBanku ze specjalnym kodem, który następnie trzeba wpisać podczas dokonywania zakupu na naszej stronie: najpierw kliknąć w ikonę „Mam kod rabatowy Visa mBank”, a następnie uzupełnić kod i dokończyć transakcję.

Podoba Wam się opis lub zwiastun, ale nie macie pewności, czy w samym filmie nie traficie na treści wywołujące dyskomfort? W takim przypadku kliknijcie w charakterystyczną ikonę przekreślonego oka (na podstronie z wybranym filmem), a wyświetli się lista tzw. trigger warnings – ostrzeżeń przed elementami potencjalnie dyskomfortowymi (np. przemoc czy użycie substancji psychoaktywnych). Jeżeli boicie się, że takie informacje mogą być zbyt dużymi spoilerami – wystarczy nie klikać w ikonę; sprawdzenie trigger warnings jest opcjonalne. To pierwszy rok z nową funkcją: jeśli macie jakieś uwagi, prosimy o wysłanie wiadomości na pomoc@nowehoryzonty.pl.

 

Działają.


czytaj także
Program Ludzkie-nie-ludzkie: opowieści ze zwierzętami na pierwszym planie 6/07/24
Top 10 Krótko. Top 10 Piotrka Czerkawskiego 4/07/24
News Bilety i dostępy online już w sprzedaży. Co poleca dyrektor festiwalu? 4/07/24
Top 10 Na luzie. Top 10 Urszuli Śniegowskiej 7/07/24

Newsletter

OK