English

Bilety i dostępy online już w sprzedaży. Co poleca dyrektor festiwalu?

4/07/24
Sasquatch Sunset, reż. David i Nathan Zellner
„Emilia Pérez”, „Ukryty motyw” i inne perły od Gutek Film w programie NH Krótko. Top 10 Piotrka Czerkawskiego

We wtorek odkryliśmy wszystkie programowe karty, a od dziś możecie zmaterializować swoje plany na festiwal: rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na pokazy kinowe i dostępów na seanse online (a skoro o kartach mowa, to zakupu najlepiej dokonać za pomocą festiwalowej karty Visa, która daje specjalne zniżki). Od czego zacząć zakupy? 

Oddajemy głos Marcinowi Pieńkowskiemu, dyrektorowi Nowych Horyzontów, który przygotował dla Was swoją „złotą dziesiątkę” filmów z tegorocznego programu*. Festiwal zaczynamy już za dwa tygodnie, 18 lipca!

Sprawdź program i kup bilety/dostępy

Do 16 lipca zakup biletów jest możliwy tylko poprzez stronę nowehoryzonty.pl, stacjonarne kasy festiwalowe zostaną otwarte 17 lipca w Kinie Nowe Horyzonty, a 19 lipca w Dolnośląskim Centrum Filmowym i Wrocławskim Domu Literatury. Wszystkie szczegóły związane z procesem zakupu znajdziecie w naszym przewodniku.

Przewodnik po zakupie biletów

Cennik biletów

Planujecie zaprosić festiwal do swojego domu? W takim przypadku najlepiej zacząć od lektury przewodnika po online’owej części Nowych Horyzontów – tutaj zabraliśmy najważniejsze informacje, w tym ceny dostępów.

Przewodnik po festiwalu online

Pełnia doświadczenia w promocyjnej cenie: zamów kartę Visa

Matematyka jest prosta: mBank + karta Visa + Nowe Horyzonty = bilety w niższej cenie. Wciąż możecie zamówić festiwalową kartę płatniczą Visa, dzięki której uzyskacie zniżkę na 10 biletów na filmy z tegorocznego programu Nowych Horyzontów: 18 zł zamiast 25 zł (a do tego zniżkę na kawę w kinowym bistro).

Sprawdź szczegóły

Festiwalowe top 10 Marcina Pieńkowskiego

1. Wszystkie odcienie światła, reż. Payal Kapadia

Canneńskie Grand Prix. Kino przepełnione nadzieją i miłością do często okrutnego świata, wrażliwe i nasycone autentyzmem, a jednocześnie metafizyczne. To również błyskotliwie zmontowana symfonia wielkiego miasta, które niekiedy tłamsi uczucia swoich mieszkańców.

2. Wytłumaczenie wszystkiego, reż. Gábor Reisz

Jeden maturalny incydent służy pokazaniu rozdartych Węgier (a w sumie to i Polski, Europy, świata…) oraz niezwykle inteligentnemu portretowaniu młodości. Wenecki laureat sekcji Orrizonti. Koniecznie!

3. Grand Tour, reż. Miguel Gomes

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów tegorocznego festiwalu w Cannes. Osobliwa opowieść o narzeczonych, rozłączonych na azjatyckich rubieżach, która urzeka błyskotliwym połączeniem poetyckiego trawelogu z kinem drogi.

4. Milczenie Julie, reż. Leonardo van Dijl

Kino wrażliwe, poruszające i precyzyjne, lecz przede wszystkim niezwykle istotne, zadające kluczowe pytania o sens milczenia kobiet w starciu z wyrachowanym oprawcą. Nie ma tu jednak rakiet roztrzaskanych o kort (Julie jest tenisistką) – jest cicha walka o przetrwanie.

5. Wrócicie do siebie, reż. Jonas Trueba

Nagrodzone w Cannes, niezwykle inteligentne kino o związkach i przewrotny hołd oddany klasycznym hollywoodzkim komediom romantycznym. Bohaterami są Ale i Alex – para z czternastoletnim stażem, która chce zorganizować imprezę celebrującą… koniec ich związku.

6. Bestia, reż. Bertrand Bonello

Bohater tegorocznej retrospektywy w wydaniu epickim. Cudowna hybryda science-fiction, melodramatu i kina grozy. Bonello jest tylko jeden! Léa Seydoux również (chociaż tutaj w kilku wydaniach).

7. Jak zostałam perliczką, reż. Rungano Nyoni

Nyoni ponownie miesza realizm z poetyckością, surrealizm z naturalizmem, kreśląc portret lokalnej społeczności, która nie potrafi uciec od toksycznej tradycji, kultu rodziny i żelaznego patriarchatu, spychającego kobiety do roli służących i rodzących. Gdzieś czai się bunt, a może chociaż śmiech. Nic tylko zostać perliczką…

8. Sasquatch Sunset, reż. Nathan & David Zellner

Najbardziej pojechany film roku. Zabawne, dzikie, minimalistyczne kino drogi. Taki spacer przez las z „wielkimi stopami”… Cóż tam się nie dzieje?!

9. Dahomej, reż. Mati Diop

Laureat tegorocznego Złotego Niedźwiedzia. Fenomenalny dokument duchologiczno-etnograficzny. Precyzyjny i poruszający, głęboko polityczny i rozrachunkowy. Plus zerknijcie na nagrodzony w Cannes Atlantyk Mati Diop.

10. Nagisa Ōshima (retrospektywa) – wszystko

Kontestator, nowofalowiec, jeden z najważniejszych autorów kina japońskiego. 14 filmów, z czego kilka pokażemy na rzadkich kopiach 35 mm! Musicie to zobaczyć!

A także:

Amadeusz! Pamiętajcie, że w ramach festiwalu w Hali Stulecia odbędzie się pokaz legendarnego dzieła Formana z Chórem Filharmonii Krakowskiej i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej na żywo!

 

Na 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty zapraszamy od 18 do 28 lipca, tradycyjnie do Wrocławia. Do 4 sierpnia możecie zaprosić festiwal także do swoich domów – za sprawą seansów online.


*Wybrać 10 filmów z 285 dostępnych w programie: to wybitnie trudna sztuka. Dlatego na marginesie dodamy, że Marcin Pieńkowski poleca absolutnie każdy z festiwalowych tytułów.


czytaj także
Top 10 TOP 5 filmów ubranych w słowa: selekcja Radia LUZ 5/07/24
News Nowości na stronie: nowe funkcje, karta festiwalowa i trigger warnings 5/07/24
Top 10 Top 10 Ewy Szabłowskiej. Co poleca dyrektorka artystyczna? 5/07/24
Program Znamy program 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 2/07/24

Newsletter

OK