English

Na pięści. „Bracia ze stali” na NH VOD

17/05/24
Ręce do góry! „Powoli” Mariji Kavtaradze od dziś w kinach Pełnia doświadczeń w promocyjnej cenie. Zamów festiwalową kartę Visa

Naprawdę czy na niby? Miłośnicy i miłośniczki wrestlingu nie zadają sobie tego pytania, ale z przyjemnością obserwują osobliwy spektakl, który pełen jest zaplanowanej przemocy, ale też przaśnych strojów i hucznych celebracji. Tymczasem poza ringiem konsekwencje wrestlingu są jak najbardziej prawdziwe i namacalne. Przekonali się o tym bracia Von Erich – legendy amerykańskich inscenizowanych walk. Ich historię opowiedział Sean Durkin w Braciach ze stali, których od dziś możecie oglądać na Nowych Horyzontach VOD.

Na ekranie mięśnie prężą m.in. Zac Efron, Jeremy Allen White i Harris Dickinson, a historia braci, w których się wcielają, jest tyleż angażująca i spektakularna, co intymna i niepokojąca. Film można oglądać na platformie dzięki Gutek Film.

Oglądaj na NH VOD

Samotność na ringu

Oparta na faktach historia wielkich ambicji, triumfów i rodzinnej klątwy. Bracia ze stali z rozmachem kreślą opowieść o amerykańskiej rodzinie, miłości podszytej rywalizacją i sukcesie, którego nie unieśli na swoich barkach niepokonani na ringu bracia Von Erich. 

Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?


czytaj także
Program Zamknięte światy, otwarte umysły. Retrospektywa Bertranda Bonello 16/05/24
Program Rusza nabór na wolontariat 24. MFF mBank Nowe Horyzonty. Zgłoś się! 15/05/24
Nowe Horyzonty VOD Władza ludziom! „Orlando – moja polityczna biografia” na NH VOD 14/05/24
Program Pokolenie duchów. Focus na twórczość Mati Diop podczas Nowych Horyzontów 20/05/24

Newsletter

OK