English

Ręce do góry! „Powoli” Mariji Kavtaradze od dziś w kinach

17/05/24
Powoli, reż. Marija Kavtaradze
Zamknięte światy, otwarte umysły. Retrospektywa Bertranda Bonello Pełnia doświadczeń w promocyjnej cenie. Zamów festiwalową kartę Visa

W języku migowym uniesione do góry, wibrujące ręce oznaczają brawa, a co za tym idzie: radość i entuzjazm. W tańcu podobny gest ma nawet swoją nazwę: jazz hands zwykle towarzyszą energetycznym choreografiom. To piękne połączenie – ciała, emocji i energii – eksploruje Marija Kavtaradze, reżyserka Powoli, które szturmem zdobyło serca nowohoryzontowej publiczności.

Od dziś tę wspaniałą opowieść, nakręconą z wyczuciem, miękko i rytmicznie, można oglądać na ekranach kin studyjnych w całej Polsce. A zatem: ręce w górę – widzimy się na seansach!

„Let’s take it slow”, czyli jak kochać we własnym tempie

Nagrodzony za reżyserię na Sundance film Mariji Kavtaradze to zmysłowa i prowokacyjna love story, jakiej jeszcze na ekranach nie było. Dawno nie było też na nich duetu, między którym tak iskrzy. Elena jest tancerką, a Dovydas tłumaczem języka migowego. Oboje pracują ciałem, szukając najlepszego sposobu, by wyrazić – tańcem i ruchem dłoni – najsubtelniejsze sensy i najgłębsze emocje. Wydają się dla siebie stworzeni, ale Powoli zamiast happy endu wybiera status: „To skomplikowane”. Bo Elena uwielbia seks, a Dovydas mógłby się bez niego obejść. Pełni najlepszych chęci sprawdzają więc, czy da się kochać, nie pożądając. Film Kavtaradze śmiało podejmuje temat nowych modeli relacji, to kino namiętne i pełne pasji, które jest popisem zarówno świetnej reżyserii, jak i aktorskiej chemii.

Lista kin, w których gramy Powoli:


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Na pięści. „Bracia ze stali” na NH VOD 17/05/24
Program Rusza nabór na wolontariat 24. MFF mBank Nowe Horyzonty. Zgłoś się! 15/05/24
Nowe Horyzonty VOD Władza ludziom! „Orlando – moja polityczna biografia” na NH VOD 14/05/24
Program Pokolenie duchów. Focus na twórczość Mati Diop podczas Nowych Horyzontów 20/05/24

Newsletter

OK