English

Rodzina to jest siła? „Georgie ma się dobrze” na NH VOD

5/04/24
Ujawniamy pierwsze tytuły z programu sekcji Lost Lost Lost Ruiny? To świetne tworzywo. Słuchaj podcastu o „Anselmie”

Znakomite Brytyjskie Debiutantki: to hasło powinno zadomowić się w filmoznawczym słowniku. W ostatnim czasie Wielka Brytania może pochwalić się wieloma świetnymi debiutami młodych reżyserek, które czerpią z rodzimego kina to, co najlepsze, jednocześnie przybijając na swoich filmach autorski stempel. 

Charlotte Regan to jedna takich twórczyń: zręcznie korzysta z tradycji realizmu społecznego, ale wtłacza w nią niesamowitą energię i świeżość. Dowód w sprawie: nagrodzone na Sundance Georgie ma się dobrze, które od dziś można oglądać na NH VOD.

Oglądaj na NH VOD

Jak zaprzyjaźnić się z własnym ojcem?

Georgie ma dopiero 12 lat, ale życie przygotowało dla niej przyspieszony kurs dojrzewania. Po stracie matki postanawia zadbać sama o siebie, a jako źródło zarobkowania wybiera fach złodziejki rowerów. W ten niełatwy, ale relatywnie ułożony mikro-świat wkracza nagle jej ojciec, z którym będzie musiała od nowa zbudować relacje. Brzmi jak ponure kino z głębin realizmu społecznego? To tylko pozory. Charlotte Regan wplata do całej opowieści ogrom (ciętego!) humoru, a jej partnerem w zbrodni jest świetny duet Lola Cambell – Harris Dickinson (gwiazda m.in. W trójkącie oraz Braci ze stali). W efekcie dostajemy historię przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.


czytaj także
Dystrybucja Dokumentnie. Wim Wenders i kino dokumentalne 3/04/24
Program Mistrzowski początek, czyli sekcja Odkrycia 2/04/24
Program Korporacja? Dobry żart! „Playtime” Jacques’a Tatiego w programie festiwalu 9/04/24
Program Filmy Quentina Dupieux i Víctora Erice w programie festiwalu 11/04/24

Newsletter

OK