English

„Cztery córki” oraz „Chłopiec i czapla” nominowane do Oscarów!

23/01/24
Cztery córki, reż. Kaouther Ben Hania
Uważaj z uważnością – zobacz zwiastun „Club Zero” Jessiki Hausner Zapraszamy do „Club Zero” – startują pierwsze pokazy filmu

Jako Nowe Horyzonty mamy dziś co najmniej dwa powody, żeby uśmiechać się szeroko: Cztery córki Kaouther Ben Hani, które za sprawą naszego Stowarzyszenia zadebiutują w polskich kinach 15 marca, a także Chłopiec i czapla Hayao Miyazakiego zostały nominowane do Oscarów! 

Cztery córki mają szansę zdobyć statuetkę dla najlepszego filmu dokumentalnego, zaś Chłopiec i czapla może liczyć na nagrodę dla najlepszej pełnometrażowej animacji. Nowe dzieło Miyazakiego jest już dostępne w kinach dzięki dystrybucji ekipy Młodych Horyzontów. Gratulujemy nominowanym i trzymamy kciuki! Zwycięzców poznamy podczas gali 11 marca.

Cztery córki: fikcja, czyli prawda

Jedna z największych niespodzianek ostatniego konkursu głównego w Cannes, będąca połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji i psychodramy. Ta zaskakująca forma pozwala jednej z najbardziej uznanych reżyserek tunezyjskiego kina Kaouther Ben Hani (jej Człowiek, który sprzedał swoją skórę był także nominowany do Oscara) zanurkować głęboko w zbanalizowanej przez media historii.

Czytaj więcej

Chłopiec i czapla: jak dorosnąć i nie stracić duszy

Najnowsza, wizjonerska animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

Czytaj więcej


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „Kieł” wyłącznie na NH VOD. Zobacz wczesne dzieło autora „Biednych istot” 24/01/24
Nowe Horyzonty VOD Dotyk Satyajita Raya. Filmy bengalskiego mistrza tylko na NH VOD 26/01/24
Nowe Horyzonty VOD „Przejścia” Iry Sachsa ekskluzywnie na NH VOD 19/01/24
Nowe Horyzonty VOD Nie bój się strachu. Więcej emocji z mBankiem na Nowych Horyzontach VOD 18/01/24

Newsletter

OK