English

Niespełnione miłości: kino Wonga Kar Waia na Nowych Horyzontach VOD

15/12/23
Spragnieni miłości, reż. Wong Kar Wai
Daj się otulić melancholii. Więcej filmowych emocji z mBankiem na NH VOD „Niedźwiedzie nie istnieją” Jafara Pahaniego już na NH VOD

Nikt tak pięknie nie opowiadał w kinie o niespełnionej miłości; o drganiach serc tuż po rozstaniu; melancholii, jaka otula te wszystkie stany; i tym szczególnym niepokoju, który nie pozwala bohaterom osiąść w jednym miejscu. Od dziś na Nowych Horyzontach VOD, dzięki współpracy z Azjatyckim Festiwalem Filmowym Pięć Smaków, można oglądać filmy jednego z największych romantyków światowego kina: Wonga Kar Waia.

Oglądaj na NH VOD

Niemal wszystkie filmy Wonga zyskiwały status kultowych natychmiast po swojej premierze, a obok tego stały festiwalowe sukcesy: m.in. w Cannes. Wyznacznikiem stylu reżysera stały się opowieści o niespokojnym duchu lśniących neonami wielkich miast, o bohaterach mijających się w czasie i przestrzeni, o niepokornych buntownikach i pękniętych duszach. Jest mistrzem obrazu – każdy kadr zachwyca u niego kompozycją, kolorem i nasyceniem emocji, które tworzą niezwykłą atmosferę ulotności. Wong to też prawdziwy poeta chwili – spojrzenia i drobne gesty mówią w jego filmach więcej niż słowa. Ma niezwykły talent do komponowania ścieżek dźwiękowych, a każda z nich to prawdziwy skarbiec utworów niszowych, popowych, jak i tych ponownie odkrytych, które w fabule zyskują nowe znaczenia i zostają w zapętleniu na długo po seansie.

Na platformie można już oglądać najważniejsze filmy w dorobku Wonga Kar Waia:

  • Chungking Express (Chung hing sam lam, 1994)
  • Upadłe anioły (Do lok tin si, 1995)
  • Happy Together (Chun gwong cha sit, 1997)
  • Spragnieni miłości (Fa yeung nin wah, 2000)
  • 2046 (2004)

Estetyka filmów Wonga wywarła ogromny wpływ na światowe kino. Dziś na nowo hipnotyzuje teledyskową energią Chungking Express, pulsującym rytmem Upadłych aniołów, zmysłową atmosferą Happy Together, czy wyrafinowaną scenografią Spragnionych miłości. Oglądane po latach, stają się estetycznym testamentem pewnej ery, filmowym lustrem czasów, które opuściły Hongkong prawdopodobnie już bezpowrotnie. To filmy, które wchodzą głęboko pod skórę – i zachwycają tak samo przy pierwszym i przy dziesiątym seansie!

Na NH VOD dostępne są także wprowadzenia do filmów, przygotowane przez Jagodę Murczyńską i Marcina Krasnowolskiego.

Filmy Wonga można oglądać pojedynczo (19,90) lub w pakiecie 5x Wong Kar Wai (69,90). Filmy Wonga nie wchodzą w skład katalogu produkcji dostępnych w ramach regularnych pakietów NH VOD.

Kup pakiet


czytaj także
News Celebruj z Nowymi Horyzontami: świąteczne vouchery na festiwal i NH VOD 13/12/23
Dystrybucja Cały ten piękny harmider. Zobacz zwiastun filmu „Totem” Lili Avilés 11/12/23
Dystrybucja Jakie piękne trzęsienie ziemi. „Totem” w kinach od 12 stycznia 21/12/23
Program Prezent piękny jak muzyka Mozarta. Podaruj bilet na pokaz „Amadeusza” 7/12/23

Newsletter

OK